Jakie szkolenia dla pracowników z działu kadr?

Praca w dziale kadrowym wiąże się z koniecznością ciągłej nauki. Niemal każdego roku wprowadzane są nowelizacje przepisów, które obowiązują każde przedsiębiorstwo. Pracownicy kadr muszą więc stale uaktualniać swoją wiedzę, zaznajamiać się z nowymi przepisami oraz nieustannie wprowadzać nowe regulacje.

zdjęcie - Jakie szkolenia dla pracowników z działu kadr?

Jakie szkolenia dla pracowników z działu kadr?

Praca w dziale kadrowym wiąże się z koniecznością ciągłej nauki. Niemal każdego roku wprowadzane są nowelizacje przepisów, które obowiązują każde przedsiębiorstwo. Pracownicy kadr muszą więc stale uaktualniać swoją wiedzę, zaznajamiać się z nowymi przepisami oraz nieustannie wprowadzać nowe regulacje. Jednak na jakie szkolenie warto zwrócić uwagę? Przedstawiamy pięć rodzajów szkoleń dla pracowników z działu kadr.

 1. Kadry i płace
  Sprawy kadrowo-płacowe to najważniejszy element pracy w tym dziale. Jeśli chodzi o kadry i płace szkolenie pozwoli na uaktualnienie swoich wiadomości z zakresu przepisów dotyczących takich tematów jak dokumentacja pracownicza, wypłacanie wynagrodzeń czy wypisywanie zwolnień i urlopów.

 2. Prawo pracy
  Osoby pracujące w dziale kadr muszą mieć szeroką wiedzę z zakresu prawa pracy. Szkolenie tego typu pozwoli na poznanie nowelizacji Kodeksu Pracy, który zmienia się w niemal każdym roku. Pracownicy kadrowi unikną dzięki temu popełniania pomyłek, które mogłyby się wiązać z poważnymi konsekwencjami.

 3. Umiejętności miękkie
  W pracy kadrowca przydadzą się także umiejętności miękkie. Szczególnie przydatne będą praktyczne kursy z zakresu organizacji czasu i pracy lub zarządzania obiegiem dokumentów. Na tego typu szkoleniach pracownik pozna techniki i metody organizacji, które usprawnią i uporządkują jego pracę.

 4. Rekrutacja i selekcja
  W niektórych przedsiębiorstwach dział kadrowy zajmuje się nie tylko prowadzeniem dokumentacji pracowniczej, ale również spełnia rolę komórki rekrutacyjnej. Warto, by choćby jeden z pracowników miał ukończony kurs w zakresie rekrutacji i selekcji pracowników. Tego typu wiedza może w dużym stopniu pomóc w trakcie naboru nowych pracowników.

 5. Ochrona danych osobowych
  Ochrona danych osobowych to niezwykle drażliwy temat. Restrykcyjne przepisy sprawiają, że każdy z pracowników działu kadrowego powinien doskonale orientować się w tym temacie. Wszelkie zaniedbania mogą nieść ze sobą wielotysięczne kary. Jeśli chodzi o szkolenia kadrowe Warszawa oferuje także kursy w zakresie ochrony wrażliwych danych, na które szczególnie należy zwrócić uwagę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
 • 800 pigułek wiedzy
 • 40 filmów edukacyjnych
 • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.