Jakie szkolenia przydadzą się przedsiębiorcom?

Bycie przedsiębiorcą wiąże się z koniecznością stałego dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Wszystko po to, aby zarządzać przedsiębiorstwem zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

zdjęcie - (the_title())


Jakie szkolenia przydadzą się przedsiębiorcom?

Bycie przedsiębiorcą wiąże się z koniecznością stałego dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Wszystko po to, aby zarządzać przedsiębiorstwem zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. Nie sposób również zapomnieć o tym, że każdy pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki do pracy.

Jednym z interesujących szkoleń, w których warto wziąć udział jest zfśs szkolenie. Każdy pracodawca musi wiedzieć czym jest Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych oraz na jakich zasadach się go ustanawia. Wszelkie kwestie z tym związane w bardzo szczegółowy sposób reguluje Ustawa z dnia 4 marca 1994 roku o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.

Warto wiedzieć, że środkami dostępnymi w ramach tego funduszu dysponuje pracodawca. W Ustawie jednak określono na jakie cele można przeznaczyć pieniądze. Przepisy nie wyczerpały jednak wszystkich możliwości, dlatego istnieje ryzyko, że niektórzy pracodawcy rozdysponują środki w niewłaściwy sposób.

Na pewno środki z zakładowego funduszu socjalnego można jednak przeznaczyć na to, aby dofinansować wypoczynek pracownika. W ramach funduszu można również zorganizować paczki świąteczne dla pracowników oraz ich rodzin. Środków tych nie wolno jednak w żadnym razie wykorzystywać na organizację imprez integracyjnych.

Do szkoleń, w których warto byłoby wziąć udział zaliczyć należy również ceny transferowe szkolenie Warszawa, a także szkolenie wynagrodzenia. Dlaczego szkoleń warto poszukiwać w dużych miastach? Przede wszystkim dlatego, że prężnie rozwijające się miasta mają to do siebie, że znajdziemy w nich całe mnóstwo interesujących nas firm szkoleniowych. Innymi słowy, mamy z czego wybierać.

Wymienione szkolenie z wynagrodzeń pomoże przedsiębiorcom w zrozumieniu tego z jakich składników składa się pracownicze wynagrodzenie. Kwestie te w bardzo szczegółowy sposób reguluje Kodeks pracy.

Warto pamiętać o tym, że istnieją zarówno obligatoryjne jak i fakultatywne składniki pracowniczego wynagrodzenia. Szkolenie z cen transferowych pomoże zaś przedsiębiorcom w zrozumieniu tego jaką cenę powinno się stosować między podmiotami, które są ze sobą w jakiś sposób powiązane. 
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.