Jakie zmiany prawne czekają pracodawców?

Mając na uwadze dobro pracowników pracodawcy powinni pamiętać o szeregu obowiązków wynikających z zatrudniania personelu w swojej firmie. Jest to ważne zarówno dla pracodawcy małej, rodzinnej firmy, jak i dla pracodawcy dużej korporacji, zatrudniającej wiele osób.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zmiany prawne czekają pracodawców?

Mając na uwadze dobro pracowników pracodawcy powinni pamiętać o szeregu obowiązków wynikających z zatrudniania personelu w swojej firmie. Jest to ważne zarówno dla pracodawcy małej, rodzinnej firmy, jak i dla pracodawcy dużej korporacji, zatrudniającej wiele osób.

Aby dobrze rozeznać się w aktualnych przepisach związanych z zatrudnianiem pracowników warto od czasu do czasu odbyć specjalne szkolenie kpa, które przybliży nam kwestie związane z zatrudnianiem pracowników. Równie ważne są szkolenia z podatków. Dzięki takim szkoleniom pracodawca może uchronić się od konsekwencji prawnych działania niezgodnego z obowiązującym w danym zakresie prawem.

Równie ważne jest by respektować obowiązki pracodawcy wobec związków zawodowych. Należy pamiętać, że związki zawodowe są dobrowolną organizacją ludzi pracy, która powołana jest do reprezentowania praw pracowniczych, reprezentowania ich interesów zarówno socjalnych jak i zawodowych.

Pracodawca ma obowiązek udostępnić pomieszczenia i urządzenia niezbędne do prowadzenia działalności związku zawodowego. Jest to obowiązek, który pracodawca musi przyjąć do wiadomości. Nie ma możliwości uchylić się od niego. Pracodawca ma obowiązek, przy spełnieniu określonych w ustawie warunków, ściągać składkę z wynagrodzenia na rzecz związku zawodowego.

Aby dobrze rozeznać się w aktualnych przepisach prawa warto w swoim zakładzie cyklicznie przeprowadzać szkolenia z kpa, zarówno dla kadry kierowniczej, jak i dla szeregowych pracowników. W ten sposób każda z osób zainteresowanych będzie znała swoje prawa oraz obowiązki. Szkolenia można przeprowadzić w formie szkoleń otwartych, natomiast dobrym rozwiązaniem są szkolenia zamknięte, które dostosowane są do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Pracodawcy, którzy znają prawo i dostosowują się do zmieniających się przepisów z pewnością są godni zaufania. Należy również pamiętać, by jako pracownicy znać swoje prawa, by w odpowiednim czasie móc zareagować, gdyż ciągłe zmiany w prawie nie zwalniają nas z jego znajomości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.