Jakimi sprawami zajmuje się dział kadr?

Dział kadr to dość tajemnicze miejsce, o którym przeciętny pracownik mało co wie. Czym zajmuje się taki dział kadr? Jakie są jego zadania? Czy istnieją specjalne szkolenia kadry i płace? Kto powinien wiedzieć więcej o pracy tej jednostki? O tym wszystkim powiemy szczegółowo poniżej.

zdjęcie - (the_title())


Jakimi sprawami zajmuje się dział kadr?

Dział kadr to dość tajemnicze miejsce, o którym przeciętny pracownik mało co wie. Czym zajmuje się taki dział kadr? Jakie są jego zadania? Czy istnieją specjalne szkolenia kadry i płace? Kto powinien wiedzieć więcej o pracy tej jednostki? O tym wszystkim powiemy szczegółowo poniżej.

Dział kadr i płac - najważniejsze informacje

Zdecydowanie dział ten ma dość wiele obowiązków. Przede wszystkim należy tu prowadzenie pełnej dokumentacji : zatrudnienia, umów, akt osobowych. Dalej to właśnie kadry odpowiadają za wypłacanie wynagrodzeń, premii, dodatków oraz oczywiście za wszelkie dokumenty związane z nimi, w tym także za sporządzanie ewidencji czasu pracy itp. To jeszcze ciągle nie wszystko.

W wielu firmach bowiem dział kadr i płac zajmuje się także niejako rekrutacją i wdrażaniem pracowników do pracy. Oczywiście zadania te podzielone są zazwyczaj także na dział HR, niemniej jednak wiele obowiązków obejmują także pracownicy działu kadr i płac.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że to właśnie pracownicy tego działu odpowiadają za prowadzenie rachunków chociażby z takimi instytucjami jak ZUS, a także z rozliczania się z kontrahentami.

Szkolenia kadry i płace - co one obejmują?

Czy zatem istnieje szkolenie kadry i płace? Oczywiście, że tak! Czego zaś dotyczy? Na pewno obejmuje ono szkolenie czas pracy. Pracownicy działu kadr i plac powinni bowiem doskonale orientować się, na jakich stanowiskach kto powinien ile dokładnie pracować, jak potem przeliczyć wypracowane przez konkretnego pracownika godziny na jego wynagrodzenie itp.

Niektóre kursy obejmują również szkolenie controlling finansowy. Chodzi tu bowiem o to, aby dysonować większą wiedzą odnośnie budżetu i rozliczeń firmy a przede wszystkim - jak decyzje kadry zarządzającej firmą wcielić w życie i jakie dokumentacje będą tu potrzebne.

Na końcu podkreślić należy to, że dział kadr i płac niejako stanowi pewien szkielet, na którym opiera się działanie firmy. Pomyłki tu mogą wiele kosztować. Dlatego też warto inwestować w szkolenia dla jego pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.