Kogo to dotyczny? Zmiany w prawie pracy

Czy wiesz, że zmiany, które nadeszły z początkiem tego roku i zaczęły obowiązywać od 1wszego stycznia, mogą dotyczyć Ciebie nie tylko wtedy, kiedy jesteś pracodawcą, ale także jeśli jesteś pracownikiem?

Gamma - Kogo to dotyczny? Zmiany w prawie pracy

Kogo to dotyczny? Zmiany w prawie pracy


Jak sobie radzić z nowymi przepisami i co możemy wykorzystać na własną korzyść – najlepiej dowiemy się uczęszczając na organizowanie szkolenia prawa pracy.

Oczywiście zarówno wtedy, kiedy jesteś pracownikiem, jak i pracodawcą, ponieważ część przepisów zmieniła się na korzyść zatrudniających, a część na korzyść zatrudnianych.

Jak bardzo te przepisy uległy zmianie i jak bardzo różnią się od tych, jakie obowiązywały wcześniej?

Na pewno prawa te możemy podzielić na te korzystniejsze dla pracodawcy, a inne dla pracownika. Przede wszystkim, wiele zmian dotyczy te firmy, które zatrudniają pomiędzy 20 a 50 pracowników.

Z reguły zostały poniekąd zwolnione między innymi z tworzenia regulaminów pracy, przy czym wciąż mogą posiadać taką możliwość, o ile praca w zakładzie pracy, jaka jest wykonywana, nie podlega statusowi pracy zbiorowej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:Jakkolwiek, wciąż regulaminy pracy i wynagrodzenia mogą posiadać, choć jest to zdecydowanie dobrowolna opcja.

Inną kwestią są najmniejsze firmy, które zatrudniają do 20 pracowników – te takie regulaminy mogą tworzyć wtedy, kiedy zawnioskuje o to zakładowy związek zawodowy.

Ponadto, na korzyść pracodawcy przemawia fakt, że w przypadku, gdy jego firma nie zatrudnia osób na łączną ilość 50 pełnych etatów, nie musi on wnioskować i zakładać specjalnych funduszy ubezpieczeń socjalnych dla swoich pracowników, co zmartwi szczególnie tych, którzy do tej pory z takich opcji bardzo chętnie korzystali.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Warsztaty, podczas których istnieje możliwość do analizy grafiku czasu pracy w 4-brygadówce realnie funkcjonującego w Twojej firmie. Zapraszamy: Planowanie i rozliczanie czasu pracy

Uczestnicy szkolenia interesują się również:Z kolei na korzyść pracownika przemawiać może fakt, że w jego przypadku okres odwołania się i zastosowania środka odwoławczego w przypadku, kiedy przestał pracować, a chce dalej wykonywać swoją pracę lub domaga się odszkodowania, jest aż trzykrotnie wydłużony i obejmuje okres 21 dni, a nie jak uprzednio – dni siedmiu.

Czy wielu pracowników będzie jednak korzystało z tego przepisu?

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.