Kontrola kosmetyków vol. 2

Z produktami kosmetycznymi ma do czynienia każdy z nas. Czy są to odżywki, pasty czy wszelkie inne specyfiki na cerę, ładny wygląd z każdym z nich mamy jakiś kontakt. Tak samo każdy z tych produktów może w jakiś sposób ingerować w nasz organizm i powodować czy to działania pożądane czy niepożądane oraz nie przewidziane skutki uboczne.

zdjęcie - (the_title())


Kontrola kosmetyków vol. 2

Z produktami kosmetycznymi ma do czynienia każdy z nas. Czy są to odżywki, pasty czy wszelkie inne specyfiki na cerę, ładny wygląd z każdym z nich mamy jakiś kontakt.

Tak samo każdy z tych produktów może w jakiś sposób ingerować w nasz organizm i powodować czy to działania pożądane czy niepożądane oraz nie przewidziane skutki uboczne. Ponadto na Polskim rynku jest coraz więcej firm które produkują takie właśnie produkty.

Z tego powodu zaistniałą konieczność aby zmienić przepisy dotyczące tych właśnie produktów. Jest to ważne aby kontrolować ich jakość i producentów aby nic co jest szkodliwe nie mogło dostać się na rynek.

Ustawa ta ma za zadanie dać odpowiednim służbom możliwość kontroli tychże produktów.

Umożliwione zostanie to instytucjom takim jak : Główny Inspektor Sanitarny, Prezes urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, państwowy wojewódzki inspektor sanitarny oraz państwowy graniczny inspektor sanitarny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

Nowa ustawa dotyczyć będzie również monitorowania i archiwizowania informacji dotyczących działań niepożądanych które wystąpiły po zastosowaniu produktu.

Ponadto w celu wymiany informacji między organami i państwami zacznie działać system baz danych.

System ten jest prowadzony przez Komisję Europejską. Bazy te zawierać będą listy leków i ich producentów. Ponadto znajdą się tam również receptury ramowe kosmetyków, których znajomość jest konieczna w przypadku podjęcia właściwego leczenia.

Wprowadzony zostanie w życie również specjalny wykaz. W tym wykazie znajdą się wszyscy producenci tychże produktów.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z następujących tematów:

Każdy producent musi podać tam wszelkie niezbędne informacje oraz szczegóły produktów leczniczych które produkuje. Ma to na celu wyeliminowanie niesprawdzonych źródeł z których na rynek dostawały by się takie produkty.

Ponadto taki rejestr umożliwił by szczelniejsze kontrole systemu, co ułatwiło by pracę służbą oraz umożliwiło przechowywanie informacji o występujących skutkach ubocznych w ich produktach.

Wszystkie te regulacje mają chronić zdrowie i życie konsumentów oraz udzielanie im odpowiednich informacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.