Kto zajmuje się kontrolą kosmetyków?

Kontrola kosmetyków zdecydowanie pełni naprawdę sporą rolę. Konsekwencje złej kontroli mogą się bowiem okazać dość tragiczne. Wypuszczenie na rynek wadliwej partii kosmetyków może się skończyć nie tylko tym, że po prostu kosmetyki te nie będą spełniały swojej funkcji, lecz również od razu też tym, że niestety mogą okazać się szkodliwe dla innych.

zdjęcie - (the_title())


Kto zajmuje się kontrolą kosmetyków?

Kontrola kosmetyków zdecydowanie pełni naprawdę sporą rolę. Konsekwencje złej kontroli mogą się bowiem okazać dość tragiczne. Wypuszczenie na rynek wadliwej partii kosmetyków może się skończyć nie tylko tym, że po prostu kosmetyki te nie będą spełniały swojej funkcji, lecz również od razu też tym, że niestety mogą okazać się szkodliwe dla innych.

Słowem - kontrola kosmetyków jest naprawdę bardzo istotna. Kto zaś tak w zasadzie powinien się nią zajmować? Otóż takich osób jest w zasadzie naprawdę całkiem sporo...

Kierownik laboratorium

No właśnie przede wszystkim sprawą bezpieczeństwa kosmetyków zajmuje się kierownik pracowni, w której taki kosmetyk jest niejako tworzony od podstaw i następnie dokładnie badany pod kątem mikrobiologicznym, chemicznym, swoich właściwości oto. Warto w tym momencie podkreślić jeszcze, że to często właśnie kierownik odpowiada za stworzenie właściwego regulaminu pracowni, który powinien się opierać generalnie na rozporządzeniach dotyczących produkcji kosmetyków oraz na specyfice poszczególnych urządzeń itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:Prawodawcy oraz osoby sporządzające stosowne regulacje

No właśnie zastanówmy się chwilę tutaj nad kwestią tych regulacji. Warto w końcu wspomnieć, że takie zapisy jak zasady GMP w tym aneks 15 GMP oraz wiele innych tworzone są właśnie przez różnych inspektorów, pracowników przeróżnych instytucji i organizacji. Odpowiednio częste aktualizowanie danych przepisów, sprawdzanie ich prawidłowości jak najbardziej wpływa na bezpieczeństwo kosmetyku.

Pracownicy działu do spraw kontroli

Bezpośrednio w danej firmie z kolei władza należy do pracowników działu kontroli. Oni właśnie zobowiązani są chociażby do przeprowadzenia audytu wewnętrznego w laboratorium badawczym, który ma na celu określenie, czy każda procedura bezpieczeństwa i wysokiej jakości jest na pewno zachowana.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

Inżynierzy w fabryce

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o pomijanej dość grupie, jaką stanowią inżynierowie w fabrykach. Oni także pośrednio wpływają na bezpieczeństwo kosmetyków poprzez właściwą eksploatację i dbanie o wszelkie urządzenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.