Najnowsze zmiany w ustawie pzp

Prawo Zamówień Publicznych zdecydowanie jest dość ważnym dokumentem w praktycznie każdej firmie. Dlatego też należy być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, które niebawem mają nadejść w kolejnych aktualizacjach.

zdjęcie - (the_title())


Najnowsze zmiany w ustawie pzp

Prawo Zamówień Publicznych zdecydowanie jest dość ważnym dokumentem w praktycznie każdej firmie. Dlatego też należy być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, które niebawem mają nadejść w kolejnych aktualizacjach.

Przewidywane aktualizacje PZP

Zamówienia publiczne powinny mieć charakter jawny, bezstronny. Dzięki niemu powinny móc zostać wybrane naprawdę najlepsze oferty. Niemniej jednak zleceniodawcy często skarżą się, że do przetargu przystępuje za mało wykonawców oraz na wiele innych rzeczy. Dlatego też zdecydowano o konieczności wprowadzenia pewnych zmian. Dużo z nich dotyczyć będzie uproszczonej procedury dla progów unijnych. Ponadto zmienione zostaną zasady dotyczące odwołań.

Od teraz wykonawcy będą mogli odwoływać się odnośnie zarówno zaniechań jak i innych czynności zamawiających i to także poniżej progu unijnego. Powołany zostanie także specjalny sąd do spraw zamówień publicznych.

Szkolenia z zamówień publicznych - to konieczność!

Generalnie trzeba podkreślić, że powyżej podkreślonych zostało tylko część nowych przepisów. Zauważmy, że dawne prawo miało ich zaledwie 227, zaś nowe ma mieć aż 682 artykuły. W związku z tym pojawia się konieczność zainwestowania w szkolenia z zamówień publicznych, na których to poznamy dokładnie zasady organizowania przetargów i brania udziału w nich.

Szkolenia projekt inwestycyjny

W jakie jeszcze kursy na pewno warto zainwestować? Otóż bez wątpienia będą to wszelkie szkolenia i kursy z zakresu projektów inwestycyjnych. Dotyczyć one będą nie tylko zagadnień stricte prawnych, lecz także np. treningu planowania, motywacji czy co bardzo istotne - organizacji pracy.

Służebność przesyłu - jedno z ważniejszych szkoleń

Na końcu trzeba jeszcze koniecznie wspomnieć o tym, że opłaca się także zainwestować w szkolenia z zakresu służebności przesyłu, szczególnie jeśli będzie to służebność przesyłu Warszawa. Tutaj bowiem szczególnie ciężko nieraz jest zdobyć informacje o tym, jakie działania firmy mogą naruszyć prawa własności okolicznych mieszkańców, a które będą już wykroczeniami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.