O czym mówią szkolenia z prawa administracyjnego?

Kodeks prawa administracyjnego jest dokumentem, którego znajomość jest bardzo istotna. Reguluje bowiem kwestie związane z działalnością wszystkich organów państwowych jak również ich postępowanie w sprawach administracyjnych.

zdjęcie - (the_title())


O czym mówią szkolenia z prawa administracyjnego?

Kodeks prawa administracyjnego jest dokumentem, którego znajomość jest bardzo istotna. Reguluje bowiem kwestie związane z działalnością wszystkich organów państwowych jak również ich postępowanie w sprawach administracyjnych. Oczywiście, podobnie jak wiele innych ustaw podlega ciągłym zmianom, które maja na celu przede wszystkim dopasowanie przepisów do obecnych czasów czy nawet ciągle rozwijających się technologii.

Znajomość kodeksu prawa administracyjnego to nie tylko ogólne zapoznanie się z ustawą, ale także poznanie wielu dodatkowych przepisów jak również umiejętność ich odpowiedniej interpretacji. Nie dziwi więc fakt, że z zakresu znajomości kodeksu można znaleźć na rynku coraz więcej odpowiednio dobranych szkoleń.

Najszerszą ofertę z pewnością stanowią szkolenia dla pracowników samorządowych, to właśnie oni bowiem powinni znać tą ustawę jak najlepiej. Niemal norma stało się obecnie to, iż urzędy zlecają organizacje takich szkoleń dla pracowników, aby zawierały one jak najwięcej przydatnych informacji i aby jak najwięcej osób mogło w nich wziąć udział. Dopasowane są one wtedy także do godzi pracy urzędów, co stanowi bardzo duże ułatwienie dla kursantów.

Nie tylko jednak pracownicy samorządowi stanowią tą grupę, która aktywnie korzysta z takich szkoleń. Znajomość kodeksu prawa administracyjnego to często temat, jakie zawierają szkolenia nieruchomości czy na przykład szkolenia z prawa budowlanego również zazwyczaj zapoznają kursantów z tym tematem. Firmy bowiem musza wiedzieć, jaka jest podstawa prawna wydawanych im decyzji czy jak si ę do nich odwołać.

Bywa, że tematyka szkoleń jest bardziej zawężona, jedną z dosyć popularnych ostatnio są na przykład roszczenia rurowe i ich powiązanie z prawem administracyjnym. Od urzędników zazwyczaj wymaga się bardzo dobrej znajomości przepisów, dlatego też przede wszystkim te osoby, które w urzędach odpowiadają za wydawanie decyzji opartych na KPA regularnie korzystają z różnorodnych kursów. Dzięki temu urząd może pracować nieprzerwanie, nawet pomimo sporych zmian w przepisach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.