O czym musi pamiętać przedsiębiorca montujący urządzenia na czyjejś działce?

Służebność to dla większości osób dość enigmatyczne pojęcie. W polskim prawie kwestie związane z pojęciem służebności przesyłu reguluje Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku. Pod pojęciem służebności przesyłu należy rozumieć nic innego jak prawo rzeczowe o ograniczonym charakterze.

zdjęcie - (the_title())


O czym musi pamiętać przedsiębiorca montujący urządzenia na czyjejś działce?

Służebność przesyłu to dla większości osób dość enigmatyczne pojęcie. W polskim prawie kwestie związane z pojęciem służebności przesyłu reguluje Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku. Pod pojęciem służebności przesyłu należy rozumieć nic innego jak prawo rzeczowe o ograniczonym charakterze.

Przedmiotem wyżej wspomnianego prawa jest korzystanie z różnego rodzaju urządzeń. Koniecznie trzeba nadmienić, że urządzenia te mogą służyć na przykład do przesyłania energii. Służebność powstaje w określony sposób, najczęściej poprzez zawarcie umowy między posiadaczem danej nieruchomości a właścicielem urządzeń służących do przesyłania energii lub innego rodzaju substancji.

Warto dodać, że w umowie można określić kwotę wynagrodzenia za które właściciel będzie użyczał swojej nieruchomości. Nierzadko jednak powstają spory, w których uczestniczą strony umowy. Nierzadko bowiem wskutek działania określonych urządzeń może dojść do powstania szkody na terenie nieruchomości. Wówczas właściciel nieruchomości może żądać odszkodowania na pewnych zasadach. Wszystkim przedsiębiorcom, którzy montują urządzenia na terenie czyjejś nieruchomości polecane są więc szkolenia takie jak: szkolenie szkoda lokalizacyjna czy gospodarka nieruchomościami szkolenie.

Dzięki uczestnictwu w tego rodzaju kursach przedsiębiorcy będą wiedzieć co warto byłoby zawrzeć w umowie o służebność. Będą również świadomi tego na jakie straty finansowe mogą narazić się poprzez niewłaściwy montaż urządzeń służących do przesyłu określonych substancji lub energii. Warto zaznaczyć, że największy wybór szkoleń będziemy mieć w dużych miastach, takich jak chociażby Warszawa.

Koniecznie zapoznajmy się z ofertą szkoleń dofinansowanych ze środków unijnych. Tego rodzaju szkolenia są zazwyczaj bardzo opłacalne. Nie musimy bowiem ponosić wszystkich kosztów związanych z uczestnictwem w szkoleniu, a jedynie ich część. Szkolenia te organizowane są ponadto na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że taki kurs przyniesie oczekiwane rezultaty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Całokształt przepisów związanych z najmem i zarządzaniem nieruchomościami zawarty w szkoleniu manager ds.najmu i zarządzania nieruchomościami. Serdecznie zapraszamy.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.