Pomagać a nie szkodzić

Pomagać, nie szkodzić. To podstawowa zasada w sektorze medycznym. Nie inaczej powinno być w przypadku wyrobów medycznych: leków, ale także suplementów diety czy specjalistycznych kosmetyków.

zdjęcie - (the_title())


Pomagać a nie szkodzić

Pomagać, nie szkodzić. To podstawowa zasada w sektorze medycznym. Nie inaczej powinno być w przypadku wyrobów medycznych: leków, ale także suplementów diety czy specjalistycznych kosmetyków.

Wyroby medyczne to preparaty, które powinny zasługiwać na pełne zaufanie konsumentów. Niestety od czasu do czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o szkodliwych suplementach diety, szczególnie tych stosowanych w celach zgubienia zbędnych kilogramów i mających za zadanie wspomaganie walki o szczupłą sylwetkę.

Ciężar odpowiedzialności spoczywa tu na producentach wyrobów medycznych i podmiotach odpowiedzialnych za ich dystrybucję. Aby zapobiec tego typu sytuacjom i zadbać jako producent o poczucie bezpieczeństwa konsumentów oraz o odpowiedni wizerunek swojej firmy powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby produkty kosmetyczne i wyroby medyczne za, które jesteśmy odpowiedzialni spełniały najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Jak tego dokonać?

Po pierwsze należy zadbać o zgodność wyrobów medycznych z międzynarodowymi normami bezpieczeństwa. Jedna z takich norm jest ISO 13485. Spełnianie zawartych w niej wymagać względem wyrobów o charakterze medycznym jest warunkiem podstawowym, aby uznać dany produkt za bezpieczny i odpowiednio przygotowany do tego, aby mógł trafić na rynek, a w efekcie do apteczek konsumentów.

Znajomość norm bezpieczeństwa powinna stanowić podstawę dla wszystkich pracowników, biorących udział w procesie produkcji medykamentów. Dlatego warto zadbać szkolenia iso 13485. Szkolenia, nie tylko te dotyczące wymienionej normy stanowią drugi filar zapewnienia bezpieczeństwa wyrobów medycznych.

Hasła takie jak: szkolenia laboratorium oraz szkolenia kosmetyczne warszawa powinny na stałe zagościć w planach kursów, obowiązkowych do odbycia przez pracowników. Po trzecie pamiętajmy o informowaniu klientów w prosty i klarowny sposób (oprócz wymaganych w przypadku niektórych produktów ulotek, warto zadbać także o widoczne oznaczenia na opakowaniu) o przeznaczeniu preparatów i właściwym sposobie ich używania.

Dzięki temu unikniemy problemów z niebezpieczeństwem wyrządzenia sobie szkody ich niewłaściwym użyciem przez klientów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.