Inne strony: GAMMA DISCOVER

Co się zmieniło w prawie budowlanym od stycznia 2017 ?

Regulujące budownictwo przepisy zawarte zostały w znacznej mierze w ustawie Prawo budowlane. Jednakże przepisy, nie zmieniane od wielu lat zamiast pomagać w rozwoju rynku budownictwa, często były powodem opóźnień i nieporozumień.

zdjęcie - Co się zmieniło w prawie budowlanym od stycznia 2017 ?

Co się zmieniło w prawie budowlanym od stycznia 2017 ?


Dlatego też w grudniu 2016 roku zdecydowano o dokonaniu wielu zmian w tym dokumencie, aby przede wszystkim znacząco ułatwić inwestorom realizację prac budowlanych.

Zmiany dotknęły w zasadzie cały dokument, jednakże w kilku działach jest ich znacznie więcej niż w innych. Największe i jak wskazuje wiele osób najkorzystniejsze dotyczą kwestii uzyskiwania pozwoleń na budowę czy remont obiektów budowlanych.

Po zmianach, które weszły w życie od 1 stycznia 2017 roku, obiekty takie jak budynki gospodarcze o powierzchni do 35 mkw, altany, przydomowe baseny czy oczka wodne o powierzchni która nie przekracza 50 mkw są inwestycjami które można realizować bez konieczności uzyskiwania na nie pozwolenia na budowę, jak to miało miejsce wcześniej.

Do katalogu prac, które obecnie nie wymagają pozwolenia dołączyły także takie jak budowa zjazdów z dróg. Jedynie w przypadku zjazdów z dróg wojewódzkich i krajowych prace te podlegają tak zwanemu zgłoszeniu, w pozostałych przypadkach ( drogi gminne i powiatowe) nie ma nawet takiego obowiązku.

Zgłoszenie prac, czyli uzyskanie tak zwanej niemej zgody urzędu również stało się szybsze, gdyż okres oczekiwania na wniesienie ewentualnych przeciwwskazań skrócono z 30 do 21 dni.

Inwestorzy nie muszą także bać się remontów czy ewentualnych odstępstw w wymiarach stawianych budynków. Remonty w znacznej większości nie podlegają obecnie ani zgłoszeniu, ani też nie trzeba uzyskiwać na nie pozwolenia.

Określono także, iż możliwe jest odstępstwo w wymiarach stawianych obiektów, pod warunkiem jednak iż nie przekroczy ono 2 procent oraz nie spowoduje to wykroczenia poza obszar oddziaływania inwestycji.

Aby szczegółowo i dokładnie poznać zmiany, jakie od stycznia zostały wprowadzone w ustawie o prawie budowlanym szkolenie z tego zakresu to z pewnością idealne rozwiązanie.

Dla wielu osób które codziennie mają styczność z przepisami prawa budowlanego to idealny sposób na to, aby w krótkim czasie uzyskać niezbędną i przede wszystkim szczegółową wiedzę.

Nasze Szkolenia Eksperckie z obszaru prawa budowlanego to np: szkolenie wycena nieruchomości, szkolenie prawo budowlane, szkolenie logistyka i wiele innych. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy. Zaufaj naszemu doświadczeniu
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
SŁUŻEBNOŚĆ PRZESYŁU
Uzyskiwanie właściwych tytułów prawnych w inwestycjach liniowych przez cudze grunty - stan prawny 2018 r.
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Wycena Nieruchomości
Zasady stosowania i istota podejścia porównawczego
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Wchodzące od stycznia 2017 roku zmiany w przepisach prawa budowlanego to konieczność dokładnego ich przestudiowania dla bardzo wielu osób. Zmian jest bowiem bardzo wiele, ale większość inwestorów przyjęła je z radością.
W związku z dynamicznym rozwojem rynku budownictwa, konieczne stało się poprawienie niektórych przepisów regulujących tę dziedzinę naszego życia.
Już początek nowego roku przyniósł zmiany wielu pracodawcom, ale także pracownikom. Obecnie minęło kilka dobrych miesięcy od momenty ich wcielenia w życie, dlatego warto jest zebrać jak najwięcej informacji na ten temat.
Obecny artykuł
Co się zmieniło w prawie budowlanym od stycznia 2017 ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.