Inne strony: GAMMA DISCOVER

Prawo budowlane 2017

W każdej dziedzinie prawa obowiązują odpowiednie przepisy prawne. Aby bez przeszkód można było działać w danej branży, konieczne jest ich poznanie i stosowanie. Budownictwo to jedna z dziedzin, odnośnie której w ostatnim czasie nastąpiło wiele zmian.

zdjęcie - Prawo budowlane 2017

Prawo budowlane 2017


Od stycznia 2017 w najważniejszym dokumencie regulującym kwestie budownictwa pod względem prawnym, czyli w ustawie prawo budowlane nastąpiło wiele zmian. Są one dość obszerne, jednakże ich poznanie jest niezbędne jeżeli ktoś chce realizować jakiekolwiek inwestycje budowlane.

Najważniejszą zmianą jest to, iż poszerzono katalog prac, które nie będą wymagały zezwolenia na budowę. Należą do nich takie jak między innymi postawienie garażu, pomieszczeń gospodarczych o powierzchni do 35 mkw, niewielkiej suszarni czy altany.

Także bez jakiegokolwiek zezwolenia można na własnej działce budować basen czy oczko wodne pod warunkiem, iż jego powierzchnia nie przekroczy 50 mkw.

Ponadto wiele inwestycji będzie zamiast zezwolenia wymagało jedynie zgłoszenia do właściwego organu. Tutaj także nastąpiła zmiana na korzyść inwestorów, gdyż czas oczekiwania na tak zwaną niemą zgodę urzędu został skrócony. Poprzednio wynosił 30 dni, obecnie jest to 21 dni.

O pozwolenie na budowę czy remont nie trzeba już występować wówczas, gdy przedmiotem inwestycji jest zjazd na posesję. Jedynie te zlokalizowane przy drogach wojewódzkich lub krajowych wymagają zgłoszenia prac do właściwych organów, zjazdy z dróg gminnych i powiatowych nie wymagają nawet takiej czynności.

Znacząco zmieniły się także przepisy dotyczące odstępstw od projektu. Wcześniej niewielkie różnice w wymiarach mogły być przeszkodą w zatwierdzeniu postawionego budynku przez nadzór budowlany.

Obecnie określono, iż jeżeli nie wynoszą one więcej niż 2 procent projektowanego wymiaru, nie ma konieczności sporządzania kolejnego, często dość kosztownego projektu zastępczego. Warunkiem jest jedynie to, aby postawiony budynek nie wykraczał poza obszar oddziaływania inwestycji.

Duża ilość zmian w prawie budowlanym sprawia, że wiele osób ma problemy z ich dość szybkim przyswojeniem i interpretacją.

Dlatego też dla tych którzy chcą zrozumieć i poznać po zmianach prawo budowlane szkolenie z pewnością będą idealnym rozwiązaniem.

Wiele firm zajmuje się organizacją, dzięki czemu bez większych problemów można obecnie znaleźć miejsce, gdzie nie tylko profesjonalnie, ale także bardzo szybko zainteresowane osoby zostaną wprowadzone w świat nowych przepisów.

Nasze Szkolenia Eksperckie z obszaru prawa budowlanego to np: szkolenie wycena nieruchomości, szkolenie prawo budowlane, szkolenie logistyka i wiele innych. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy. Zaufaj naszemu doświadczeniu
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Służebność Przesyłu
Najnowsze trendy w orzecznictwie Sądu Najwyższego i Sądów administracyjnych
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Nowości w prawie budowlanym, które weszły w życie w styczniu 2017 to niezwykle wiele zmian, które jednak w opinii wielu osób ułatwiają prowadzenie prac budowlanych. Zmiany wprowadzono w całym dokumencie, jednakże do najważniejszych zalicza się przede wszystkim to, które dotyczą pozwoleń na budowę.
W 2017 roku zostały wprowadzone pewne istotne zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy. Zapoznać się z nimi powinni zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Zmieniły się pewne istotne rzeczy, a informacje dotyczące nowych przepisów można znaleźć w różnych źródłach - chociażby takich, jak odpowiednie książki i internet.  
Zmiany w prawie pracy w Polsce w 2017 roku Rozpoczęcie się nowego roku często łączy się z wejściem w życie określonych rozwiązań prawnych. Wraz z zakończeniem się roku 2016 i rozpoczęciem się roku 2017 nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących prawa pracy.  
Jakie zmiany zaszły w prawie pracy w 2017 roku? Czas wejścia w życie nowych rozwiązań prawnych często pokrywa się z zakończeniem starego, i rozpoczęciem nowego roku.  
Z roku na rok obowiązujące prawa są modyfikowane, zmieniane i przekształcane. Prawo pracy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Często momentem wejścia w życia nowych przepisów jest zakończenie się bieżącego roku i rozpoczęcie się kolejnego roku.
Obecny artykuł
Prawo budowlane 2017
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.