Prawo budowlane po 1 stycznia 2017

Ustawa o prawie budowlanym dość szczegółowo opisuje postępowanie zgodne z prawem na wszystkich poszczególnych etapach budowy np. domu czy innej nieruchomości.

13 lipca 2017
zdjęcie - Prawo budowlane po 1 stycznia 2017

Prawo budowlane po 1 stycznia 2017


Jak każde prawo tak i prawo budowlane dość często podlega zmianom oraz nowelizacjom. Ostanie zmiany w tym właśnie prawie sejm uchwalił w grudniu 2016 roku po to, by wraz z początkiem roku mogły wejść one w życie.

Z założenia nowe zmiany miały na celu przede wszystkim spowodować polepszenie sytuacji prawnej przedsiębiorców, wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą powiązaną z budownictwem, miały również usprawnić postępowanie administracyjne na wielu płaszczyznach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:W odniesieniu do zagadnienia osiągania pozwoleń na budowę zaszły następujące zmiany:

  • po zaistniałych zmianach naziemne silosy będące składowiskiem materiałów sypkich moją mieć wysokość nie przekraczającą 7 metrów a ich maksymalna pojemność nie może być większa niż 30 metrów sześciennych (przed rozpoczęciem roku 2017 ich wysokość nie mogła być większa niż 4, 5 metra)
  • jeśli chodzi o altany to te znajdujące się na danej działce powinny zamykać się w powierzchni 35 metrów kwadratowych, przy czym na każde 500 metrów kwadratowych powinny przypadać nie więcej niż dwie takie budowle
  • od 2017 roku zjazdy z dróg krajowych, a także parkingowe zatoczki na nich się znajdujące do wybudowania wymagają pozwolenia (dotychczas nie było to konieczne i to jedna z najbardziej rewolucyjnych nowelizacji ostatnio wprowadzonych do prawa budowlanego)
  • przepusty nie mogą mieć średnicy większej niż 100 centymetrów
  • wszystkie tymczasowe obiekty budowlane, które od momentu swojego istnienia nie zostały trwale połączone z gruntem i przewidziane są do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w określonym terminie (jednak nie później niż przed upływem 180 dni od dnia rozpoczęcia budowy co oznacza zwiększenie tego limitu o 60 dni).

Pewnym zmianom poddano również część zagadnień związanych z przebudową, zgłoszeniem robót budowlanych oraz odstępstwami w wyjątkowych sytuacjach od obowiązujących reguł.

Jak skutecznie i sprawnie zarządzać magazynem? Międzynarodowe prawo przewozowe - reklamacja i odszkodowania. Jak sprawnie windykować należności? Bezpieczeństwo prawnie w kontraktowaniu i realizacji usług transportowych. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu, logistyki i prawa!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.