Statystyka w laboratorium - kiedy się przyda?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jaka praca wykonywana jest w laboratorium. Zazwyczaj kojarzy nam się to z mieszaniem różnego typu odczynników oraz obserwowanie pojawiających się wyników.

Audit jakości w zakładzie produkującym kosmetyki
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
JAK SKUTECZNIE PRZEPROWADZIĆ AUDYT WEWNĘTRZNY W WYTWÓRNI KOSMETYKÓW?
Zagadnienia związane z funkcjonowaniem laboratorium mikrobiologicznego kontroli jakości
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
JAKIE SĄ ZASADY PRZEPROWADZANIA MONITORINGU MIKROBIOLOGICZNEGO?


Statystyka w laboratorium - kiedy się przyda?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jaka praca wykonywana jest w laboratorium. Zazwyczaj kojarzy nam się to z mieszaniem różnego typu odczynników oraz obserwowanie pojawiających się wyników.

Myśląc o roli laboranta widzimy osobę, która dokładnie zna się na chemii i biologii. Decydując się na pracę w takim miejscu często skupiamy naszą uwagę na poszerzaniu wiedzy w takich kierunkach jak szkolenia kosmetyczne Warszawa.

Uczestniczymy w podstawowych wydarzeniach takich jak szkolenia laboratorium tam uzyskujemy podstawową wiedzę na temat pracy oraz zachowania bezpiecznych warunków, które są naszym obowiązkiem. Często inwestujemy też w szkolenia iso 13485, które skupiają się na dostarczeniu nam wiedzy na temat jakości sprzętów medycznych wykorzystywanych w trakcie badań.

Są to oczywiście bardzo ważne elementy, które pozwalają nam poszerzyć naszą wiedzę o istotne aspekty naszej pracy, jednak często zapominamy o mniej typowych kierunkach rozwoju, które powinny zainteresować osoby pracujące w laboratoriach.

Mowa tu między innymi o statystyce oraz szkoleniach, które pozwolą nam na poszerzenie naszej wiedzy w tej dziedzinie. Niektórzy zapytają się po co statystyka w laboratorium, jednak odpowiedź jest bardzo prosta.

Jest ona niezbędna osobom, które prowadzą badania mające na celu wniesienie nowych informacji do medycyny. Laboranci, którzy chcę rozpocząć działania badawcze i dążą do napisania pracy naukowej muszą posiadać choć podstawową wiedzę ze statystyki, ponieważ dzięki temu będą oni mogli w odpowiedni sposób opracować wyniki badań, które uzyskają w trakcie wielotygodniowej pracy.

Oczywiście możemy poprosić o taką analizę specjalistów, jednak według nas lepiej jest samodzielnie uzyskać taką wiedzę i móc wykorzystać ją w swojej pracy. Osoby, które decydują się na poszerzenie swojej wiedzy o ten aspekt mogą cieszyć się z większych sukcesów w pracy zawodowej oraz oczekiwać uzyskania kolejnych awansów, a co najważniejsze mogą swobodnie zajmować się prowadzeniem badań naukowych.

Higiena farmaceutyczna
Zasady tworzenia monitoringu mikrobiologicznego środowiska, kwalifikacja metod stosowanych do badań monitoringowych i kwalifikacji czystych pomieszczeń
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
MONITORING MIKROBIOLOGICZNY ŚRODOWISKA I PERSONELU
Już niedługo:
Incoterms 2020®
Zobacz szkolenia powiązane z tematem artykułu:
Aneks 16 certyfikacja przez osobę wykwalifikowaną i zwalnianie serii
OCENA ZAKRESU WPROWADZONYCH ZMIAN - podejście praktyczne
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Serializacja. Nowe wyzwania w procesach pakowania produktów leczniczych
OBOWIĄZKI WYTWÓRCÓW I PODMIOTÓW ODPOWIEDZIALNYCH
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Każdy z nas dąży do tego, aby rozwijać swoje umiejętności w branży, w której pracujemy. Dzięki temu możemy odczuwać satysfakcję z naszych działań, a także starać się o uzyskanie wyższego stanowiska. Większość z nas nie lubi stać w miejscu, dotyczy to szczególnie osób, które pracują w branży medycznej.
Kodeks pracy to kwestia bardzo istotna praktyczne w każdym przedsiębiorstwie i w każdej pracy. Kto w zasadzie tworzy taki kodeks pracy? Co dokładniej on reguluje? Czy warto go znać?
Szkolenia iso 13485 oraz szkolenia laboratorium to przykłady szkoleń dla osób, które pracują w laboratoriach. Nie da się oczywiście ukryć, że wspomniana tematyka nie wyczerpuje wszystkich zagadnień, które powinny poruszać kursy dla laborantów. Najlepiej byłoby zadbać o regularny i systematyczny udział w różnych szkoleniach.
Nie ulega wątpliwości, że praca w laboratorium przebiegać może w różny sposób. Można bowiem badać tam próbki krwi, a także leki czy kosmetyki. Przeprowadzana jest często ocena bezpieczeństwa kosmetyków, a także testowana jest ich jakość.
Nie ulega wątpliwości, że praca w laboratorium nie należy do łatwych. Pracownicy laboratoriów muszą przestrzegać szczegółowych regulaminów oraz rygorystycznych procedur. Co więcej, często obowiązkiem każdego pracownika jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków. Bez większych trudności można stwierdzić, że nie jest to zadanie łatwe.
Obecny artykuł
Statystyka w laboratorium - kiedy się przyda?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

Walidacja i kwalifikacja w firmie farmaceutycznej
3 grudnia 2020 - 4 grudnia 2020 Szkolenie online
Na szkoleniu zostanie omówiony Aneks 15 GMP – zmiany w podejściu do walidacji z naciskiem na zarządzanie ryzykiem jakości w cyklu leczniczym....
Auditor wewnętrzny GMP zgodnie z ISO 22716:2007
7 grudnia 2020 Szkolenie online
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami normy PN-EN ISO 22716. W trakcie szkolenia zostaną omówione zagadnienia związane z...

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji