Szkolenia i kursy związane z transportem towarów

Transport towarów obecnie nie jest wcale taką prostą sprawą. Wydawać by się mogło, że czasy karawan i wypraw morskich, które ryzykowały nieraz życiem i bezpieczeństwem całego ładunku mamy już za sobą.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia i kursy związane z transportem towarów

Transport towarów obecnie nie jest wcale taką prostą sprawą. Wydawać by się mogło, że czasy karawan i wypraw morskich, które ryzykowały nieraz życiem i bezpieczeństwem całego ładunku mamy już za sobą.

Owszem, dzisiaj transport morski i lądowy są dużo bezpieczniejsze. Jednak straty mogą przynieść porównywalnie, jeśli nie będziemy znać naprawdę dobrze zasad odnoszących się do prawa przewozowego.

Utrata ładunku - ciągły problem

Wydawać by się mogło, że skoro na drodze do celu nie stoją nam już dzisiaj piraci, nieprzebyte dżungle albo wrogo nastawieni tubylcy, to w zasadzie nasz ładunek powinien bez żadnego problemu osiągnąć swój cel. Tak jednak nieraz nie jest.

Przede wszystkim bowiem dzisiaj nieraz zdarzają się wypadki, uszkodzenia towarów podczas podróży, kradzieże, nie mówiąc już o tym, że w zasadzie to piraci nadal istnieją, a w niektórych krajach ciągle organizowane są napady zbrojne na ciężarówki z towarem.

Teoretycznie rzecz ujmując, odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonego towaru spoczywa na przewoźniku. Niemniej jednak źle skonstruowana umowa albo też nieznajomość prawa i obowiązków przewoźnika, często powodują, że dajemy się mówiąc kolokwialnie "zrobić w konia". Aby tego uniknąć, warto zainwestować w szkolenie z utraty ładunku.

Szkolenie z czasu pracy kierowców

Drugą poważną sprawą jest obecnie praca kierowców. Mianowicie problem polega na tym, że pojawiły się obecnie różne obostrzenia i dodatkowo prowadzona jest często medialna nagonka. Słowem praw tych trzeba koniecznie przestrzegać. W skrócie odnoszą się one do tego, że kierowca nie może jechać dłużej niż 9 godzin bez przerwy i więcej niż 40 w tygodniu. Jednak regulacje nocne albo też w przypadku długotrwałych wypraw powyżej tygodnia już są nieco inne.

Zarządzanie ryzykiem szkolenie

Następnym szkoleniem, które na pewno się przyda, będzie szkolenie z zarządzania ryzykiem. W końcu pamiętajmy, że zawsze, gdzie pojawia się transport i spedycja, tam zarazem rośnie ryzyko strat oraz pojawia się szansa na zarobek. Trzeba umieć odpowiednio balansować te dwie rzeczy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Konwencja CMR i Prawo przewozowe

Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.