Szkolenia intrastat 2016

Bieg czasu zmienia wszystko, zarówno nas samych jak i nasze otoczenie. Nie trudno więc zauważyć, że pojawiają się nowelizacje nowych ustaw i przepisów, tak by dostosować się do zmieniającego się świata. Nie inaczej jest w przypadku deklaracji intrastat, która regularnie się zmienia. Obowiązuje ona na zasadzie informacji statystycznej, obowiązkowo narzuconej na przedsiębiorców, w celu analizy handlu pomiędzy krajami Unii Europejskiej. 

10 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenia intrastat 2016
 
Bieg czasu zmienia wszystko, zarówno nas samych jak i nasze otoczenie. Nie trudno więc zauważyć, że pojawiają się nowelizacje nowych ustaw i przepisów, tak by dostosować się do zmieniającego się świata. Nie inaczej jest w przypadku deklaracji intrastat, która regularnie się zmienia.

Obowiązuje ona na zasadzie informacji statystycznej, obowiązkowo narzuconej na przedsiębiorców, w celu analizy handlu pomiędzy krajami Unii Europejskiej. Jej zakres, jak i wymagana potrzeb znajomości spowodowały, że na rynku polskim znajduje się szereg różnego rodzaju szkoleń i kursów zapewniających gruntowne przygotowanie do wypełniania deklaracji intrastat.

Chcąc skorzystać z ich oferty warto poszukać takich kursów, które zawierają w swojej ofercie wprowadzenie do najnowszych informacji. Znakomitym tego przykładem jest podsystem PDR, czyli podsystem Danych Referencyjnych, który od zmian w 2012 roku wymaga dopełnienia nowych formalności, czy tez wszelakiego rodzaju zmiany związane z wypełnianiem deklaracji intrastat, wprowadzane przez Ministra Finansów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

Nowoczesne kursy zapewniają także takie elementy, jak np. przedstawienie obecnej organizacji systemu deklaracji statystycznych, czy też zmiany dotyczące sposobu deklarowania szczególnych przypadków (mają one miejsce w szczególności podczas przewożenia lub wywożenia towarów w celu ich uszlachetnienia, naprawy bądź dzierżawy. Ponadto cechą każdego kursu jest praktyka, dzięki której w świadomy i szybki sposób można nauczyć się wypełniać deklarację intrastat.

Nie trudno więc zauważyć, że nowatorskie szkolenia są znakomitym rozwiązaniem dla naszej firmy. Ich podejście zapewnia zawsze najświeższe informacje z zakresu deklaracji statystycznych dotyczących handlu w Unii Europejskiej, jak i pozwala na bezpieczeństwo i pewność uniknięcia błędów w związku z ich wypełnianiem.

Omawiane szkolenia są w głównej mierze przeznaczone dla osób, które są wyznaczone w danym przedsiębiorstwie do opieki nad kwestiami celnymi, pracowników działu exportu, działu logistyki, sprzedaży, a także do wszelakiego rodzaju agentów i doradców, dzięki czemu ich praca będzie bardziej efektywna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.