Szkolenia podatkowe

Podatki od zarania dziejów są problemy dla wielu osób, jak ogrom ludzkości postrzega je jak zło konieczne, które niszczy im życie.

18 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenia podatkowe
 
Podatki od zarania dziejów są problemy dla wielu osób, jak ogrom ludzkości postrzega je jak zło konieczne, które niszczy im życie. Przejdźmy jednak wpierw do teorii, gdyż zgodnie z nią podatki mają na celu pobieranie stosowanej opłaty od wykonywanej czynności, czy też uzyskiwanych dochodów, na rzecz publicznego dobra. Innymi słowy owe pieniądze, które są pobrane, mają być wykorzystane na publiczne aspekty życia, np. drogi samochodowe, budynki publiczne – jak szkoły itp. Samo założenie wydaje się słuszne, bo jak inaczej zdobyć pieniądze na dobro wspólne ( pomiń aspekt darczyńców).

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Zapraszamy na szkolenie, które przygotuje do wskazania obszarów ryzyk w jednostkach w zakresie transakcji powiązanych i przygotuje do sporządzenia dokumentacji za rok bieżący i lata ubiegłe REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Jednakże wszystko sprowadza się do polityki finansowej, czyli sposobu w jaki są one pobierane od ludzi. To właśnie ta polityka doprowadza nas do szału, gdyż w wielu przypadkach może się zdawać niesprawiedliwa ( a nawet taka jest), czy tez może być zbyt duża i blokować rozwój pewnych części przemysłu.
 
Aktualnie wszystkie pieniądze z podatków trafiają do skarbu państwa, województwa czy też powiatu bądź gminy. W efekcie mogą one inwestować w różne aspekty potrzebne do ich funkcjonowania. Nie można jednak ukrywać, że złe ustawodawstwo może doprowadzić do pokrzywdzenia wielu osób od których są one pobierane. Odchodząc na moment od problemu niesprawiedliwości, zastanówmy się jak można podzielić podatki.
 
Ogólnie najprościej jest wyróżnić dwa rodzaje tj. bezpośrednie jak i pośrednie.
 
Pierwsza grupa odnosi się do podatków nałożonych bezpośrednio na uzyskany dochód, czy też grunt. Druga zaś skłania się w kierunku produktów, gdzie podatek za ich zakup płaci konsument (znakomitym przykładem jest tutaj podatek Vat).
 
Oczywiście to nie jest jedyny podział, gdyż mamy znacznie większą ilość podziałów. Chcąc je wszystkie zrozumieć, należy bardzo dokładnie zagłębić się w prawo podatkowe. Umożliwić to mogą liczne szkolenia, które są ogólnie dostępne, jak i oczywiście istnieje możliwość samodzielnego poszerzania wiedzy, korzystając np. ze źródeł internetowych, czy tez odpowiednich książek.

W efekcie uzyskana wiedza, zapewni nam bezpieczeństwo i nie pozwoli nam dać się naciągnąć na różnego rodzaju podatki

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.