Szkolenia z ochrony danych osobowych

Każda osoba, powierzająca swoje dane osobowe jakiejś instytucji, organowi państwowemu czy przedsiębiorstwu, jak i pracodawcy, wierzy, że te dane będą chronione. Udostępniając swoje dane osobowe, jak choćby imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane kontaktowe, czy informacje ostanie zdrowia, przyjmowanych lekach bądź wyznaniu, poglądach czy orientacji chcemy mieć pewność, że nikt niepowołany nie będzie mieć wglądu do tych informacji. 

 

Każda osoba, powierzająca swoje dane osobowe jakiejś instytucji, organowi państwowemu czy przedsiębiorstwu, jak i pracodawcy, wierzy, że te dane będą chronione. Udostępniając swoje dane osobowe, jak choćby imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane kontaktowe, czy informacje ostanie zdrowia, przyjmowanych lekach bądź wyznaniu, poglądach czy orientacji chcemy mieć pewność, że nikt niepowołany nie będzie mieć wglądu do tych informacji.

Nie chcemy także, aby inne osoby wiedziały, że zamierzamy wybrać się do lekarza i do jakiej specjalności, ani też w jakim celu. Wszystkie te informacje powinny być utajnione, aby niepowołane osoby nie miały możliwości ich poznać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

Ustawa o ochronie danych osobowych gwarantowała ochronę danych osobowych, ale nie tak restrykcyjną, jak byśmy tego chcieli. W maju 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych, które znacznie zwiększa nacisk na ochronę danych. Wszyscy pracownicy i kierownicy w firmach, instytucjach, organizacjach itd, która ma dostęp, przechowuje, przetwarza czy udostępnia lub wykorzystuje cudze dane osobowe moją możliwość skorzystania ze szkolenia z ochrony danych osobowych.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów;

Podczas takiego szkolenia można dowiedzieć się, w jaki sposób chronić dane osobowe, w jaki sposób nie można ich wykorzystywać, a jak należy je zabezpieczać przed dostęp osób niepowołanych. Szkolenia z ochrony danych osobowych pozwalają na zabezpieczenie danych osobowych w taki sposób, aby spełniać oczekiwania osób, które swoje dane udostępniają, a także chronić je zgodnie z ogólnymi przepisami obowiązującymi w całej Unii Europejskiej.

Choć nowe, zaktualizowane przepisy wydają się być bardzo restrykcyjne i wprowadziły pewne zamieszanie, to szkolenia z ochrony danych osobowych z pewnością są w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości, pomóc we właściwym zinterpretowaniu aktów prawnych, a także znaleźć sposoby na właściwe, odpowiednie zabezpieczanie wszelkich przechowywanych, przetwarzanych i wykorzystywanych danych osobowych, które zostały udostępnione przez te osoby.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.