Szkolenie windykacja

Windykacja to zespół działań dążących do odzyskania naszej własności od dłużnika. Istnieje kilka rodzajów windykacji, które są na rynku bardzo popularne. Mowa tutaj w szczególności o windykacji polubownej, skupiającej się w głównej mierze na rozmowie z dłużnikiem i negocjacjach na temat zwrotu należności, oraz windykacji sądowej, która to wykorzystuje prawa komornicze do odebrania części należności.

   
  Windykacja to zespół działań dążących do odzyskania naszej własności od dłużnika. Istnieje kilka rodzajów windykacji, które są na rynku bardzo popularne. Mowa tutaj w szczególności o windykacji polubownej, skupiającej się w głównej mierze na rozmowie z dłużnikiem i negocjacjach na temat zwrotu należności, oraz windykacji sądowej, która to wykorzystuje prawa komornicze do odebrania części należności. Warto jednak podkreślić, że nie są to jedyne sposoby jakie mamy w celu odzyskania naszych pieniędzy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

  Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

  Oprócz tego istnieje określenie jakim jest windykacja samodzielna. Można by powiedzieć, że jest to swego rodzaju mieszanka dwóch powyższych, gdyż wiąże się ona z poświeceniem ogromnej ilości czasu, jak i szeregiem czynności jakie należy wykonać. I choć kosztuje ona najwięcej naszych środków (nie chodzi o fundusze) to warto się jej podjąć, gdyż buduje ona nasz profil przedsiębiorcy, stawiając nas jako osobę gospodarną i konsekwentną, z którą warto prowadzić interesy.
   
  Oczywiście istnieją jeszcze inne sposoby, stąd jeśli np. nie mamy czasu, ale też chcemy zminimalizować koszta windykacji sądowniczej, warto zastanowić się nad odmianą windykacji samodzielnej, która to działa w systemie internetowym. Mowa tutaj np. o systemie vindicat, który to oferuje odpowiednie zaplecze merytoryczne, właściwe narzędzia oraz pomoc w przeprowadzeniu windykacji. Pozwala on na generowanie odpowiednich pism związanych z wezwaniem do zapłaty, ponadto umożliwia negocjacje z dłużnikiem, daje sposobność zleceniu czynności komornikowi, oraz pozwala także na wystawienie długów na giełdę.
   
  Tak czy inaczej istnieje wiele sposobów odzyskiwania swoich należności, bez względu an to jaki wybierzemy musimy się liczyć z kosztami windykacji. Nie sposób przewidzieć wszystkich na samym początku drogi, a ponadto są one dodatkowym źródłem frustracji wierzyciela. Istnieje jednak możliwość dokonania całej windykacji na koszt dłużnika, w ten sposób możemy zaoszczędzić, a dodatkowo odzyskać naszą własność, dlatego też warto rozważyć taka możliwość.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.