Szkolenie z prawa pracy dla pracodawców

Przestrzeganie prawa leży głównie w interesie pracodawcy, dlatego też każdy przedsiębiorca, zatrudniający nawet niewielką grupę osób pomagających mu w prowadzeniu jego działalności powinien doskonale orientować się w przepisach zawartych w Kodeksie Pracy oraz pokrewnych ustawach.

28 sierpnia 2017
zdjęcie - Szkolenie z prawa pracy dla pracodawców

Nieznajomość czy nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy wiąże się dla przedsiębiorców z wieloma niezbyt przyjemnymi konsekwencjami, począwszy od wysokich kar finansowych, kończąc nawet na pozbawieniu wolności. To nie jest do końca tak, że kodeks pracy chroni tylko i wyłącznie interesy pracowników.

Również prawa pracodawców są w nim respektowane i uwzględnione. Przepisy dość często ulegają zmianom, dlatego warto by pracodawcy udawali się na cykliczne szkolenia z tego właśnie zakresu. Niestety, zdecydowana większość pracodawców działających w Polsce lekceważy odbywanie takich szkoleń, co bardzo często utrudnia polubowne rozwiązanie zaistniałego ( zgodnie z przepisami aktualnie obowiązującego prawa) pomiędzy pracodawcą a pracownikiem konfliktu.

 

Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

 

Duża cześć pracodawców kontrolę nad aktualizacją prawa pracy pozostawia specjalnie do tego celu zatrudnionym osobom. To duży błąd, bowiem w tym właśnie momencie tracą oni nieco kontrolę nad sytuacją w firmie. Warto wiedzieć, że pracodawca korzystający ze szkoleń z aktualnego prawa pracy osiąga z tego tytułu naprawdę wiele korzyści.

Są to między innymi:

  • korzyści finansowe - pracodawca orientujący się bardzo dobrze w zmieniających się co jakiś czas przepisach zawartych w Kodeksie Pracy i pokrewnych ustawach pracodawca zyskuje możliwość bardzo korzystnej z jego punktu widzenia optymalizacji zatrudnienia, a to pozwala na ( niekiedy nawet bardzo) ograniczenie wydatków

  • bezpieczeństwo od strony prawnej - znajomość i co najważniejsze przestrzeganie przepisów pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji i przykrych konsekwencji dla pracodawcy

  • budowa pozytywnego wizerunku firmy - każda z firm, która chwali się tym, że regularnie jej przedstawiciele uczestniczą w tego typu szkoleniach buduje swój pozytywny wizerunek w oczach potencjalnych pracowników, którzy postrzegają tą firmę jako tę, która zna i przestrzega przepisy prawa pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.