Transport który jest istotny dla wielu z was

Transport zbiorowy jest nieodłącznym elementem każdego miasta i innych okolic. Korzysta z nich często lub bardziej okazjonalnie prawie każdy z nas. Ważne jest więc aby kwestie z nim związane były uregulowane prawnie oraz określone ustawami.

zdjęcie - (the_title())


Transport który jest istotny dla wielu z was

Transport zbiorowy jest nieodłącznym elementem każdego miasta i innych okolic. Korzysta z nich często lub bardziej okazjonalnie prawie każdy z nas. Ważne jest więc aby kwestie z nim związane były uregulowane prawnie oraz określone ustawami.

Istotne jest aby tak było ponieważ zapewnia to bezpieczeństwo osobom korzystającym z takich rozwiązań oraz eliminuje pewien rodzaj samowolki wśród przewoźników. Dzięki temu nie mogą oni stosować mechanizmów nie uczciwej konkurencji czy zbytnio podnosić cen za świadczone usługi.

Czego więc dotyczy ta ustawa i jakie są jej postanowienia.

Ustawa o transporcie zbiorowym dotyczy wszystkich elementów transportu zbiorowego na terytorium Rzeczpospolitej oraz w strefie granicznej włącznie z transportem żeglugi śródlądowej, morskiej oraz transporcie kolejowym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Ustawa określa kto jest podmiotem finansującym takowy transport. W głównej mierze polega to na pobieraniu opłat przez operatora takiego transportu czy pobieranie na jego poczet rekompensat za wszelkie uszkodzenia czy utracenie przychodów z wielu tytułów.

Rozporządzenie to określa również w szczegółowy sposób osobę organizatora takowego transportu oraz zakres jego obowiązków i praw.

Do takich zadań według ustawy należą :

  • organizowanie publicznego transportu zbiorowego,
  • planowanie jego dalszego rozwoju,
  • odpowiednie nim zarządzanie.

Ustawa określa również sposób oznakowania środków transportu publicznego oraz przystanków. Określa również kto jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku na takowych przystankach.

Ustawa ta mówi również o obowiązkach samorządu terytorialnego. Jest on zobowiązana do opracowania i przyjęcia planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego mającego rangę aktu prawa miejscowego.

Ponadto w ustawie określony jest sposób obwieszczenia takiego planu oraz tego jak musi być on przygotowany. Dokument ten ustala również jak wyglądają umowy na prowadzenie takiego transportu na danym terenie oraz to w jaki sposób wybierane są firmy do świadczenia tych usług.

Opisuje również wszelkie kwestie sporne związane z tym zagadnieniem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.