Transport w rolnictwie

W dzisiejszych czasach transport jest jednym z najważniejszych elementów na jakie należy zwrócić uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ale nie tylko.

Gamma - Transport w rolnictwie

Transport w rolnictwie


Niebagatelne znaczenie ma on również dla rolnictwa, zarówno w przypadku tych mniejszych jak i większych gospodarstw.

Istnieje pewna sprawdzona, ale niepisana zasada że im lepszy i sprawniejszy transport tym rolnictwo jest efektywniejsze. W przypadku rolnictwa wygląda on jednak zdecydowanie inaczej niż w standardowej produkcji, bowiem w pierwszym wypadku ładunki są różnorodne, bardzo często są to żywe zwierzęta.

Ustalając metodę przewozu rolnicy muszą zwrócić uwagę na bezpieczeństwo przewożonej trzody czy możliwości przewożenia z miejsca na miejsce ładunków o bardzo dużych gabarytach.

Urządzenie transportowe w rolnictwie ze względu na zwoje przeznaczenie muszą być bardziej wyspecjalizowane. Nawet sam proces ładowania czy rozładowywania ładunku również do najprostszych nie należy i w niczym nie przypomina tego, jak wygląda to w zwyczajnym zakładzie produkcyjnym. wykorzystywanie w rolnictwie rozmaitych środków transportowych uzależnione jest w głównej mierze od sezonu - latem i wiosną wykorzystywane są często, bowiem pracy jest bardzo dużą, jesienią i zimą jest już jej znacznie mniej. Jak wiadomo większość rolników utrzymuje się ze swojej samodzielnej produkcji.Dlatego tak ważną rolę odgrywać tu nie tylko rodzaj, ale przede wszystkim sprawność poszczególnych środków przewozowych. Jakakolwiek usterka nawet krótka może generować nie małe straty.

Zmechanizowanie szczególnie widoczne jest w przypadku tych dużych gospodarstw, gzie w dużej mierze maszyny zastępują pracę ludzkich rąk pomagając w zwiększaniu produkcji, a co za tym idzie większych zysków.

Rolnicy dobierają środki transportowe tak, by koszty ich eksploatacji były możliwie jak najmniejsze. Często zdarza się również, że nie stać ich na zakup jakiejś nowej maszyny dlatego korzystają z możliwości wypożyczenia jej za gotówkę co stanowi dla nich całkiem dobry interes, szczególnie gdy maszyna wykorzystywana jest jedynie 2-3 razy w ciągu całego roku.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, prawo pracy szkolenie. Zapraszamy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.