Jakie zmiany czekają nas w prawie przewozowym?

Transport to aktualnie jeden z najbardziej rozwijających się przemysłów na rynku polskim. Nie trudno więc nie zauważyć, jak ważne jest dla spedytorów aby transportowany przez nich towar dotarł bezpiecznie do miejsca docelowego. Tym oto sposobem możemy wyróżnić kilka rodzajów ubezpieczeń, które mają służyć właśnie zwiększeniu bezpieczeństwa. Są one dedykowane zarówno przewoźnikom, producentom, jak i samy handlowcom, gdyż to za co i od jakiego momentu kto odpowiada regulują listy przewozowe. 


  Transport to aktualnie jeden z najbardziej rozwijających się przemysłów na rynku polskim. Nie trudno więc nie zauważyć, jak ważne jest dla spedytorów aby transportowany przez nich towar dotarł bezpiecznie do miejsca docelowego. Tym oto sposobem możemy wyróżnić kilka rodzajów ubezpieczeń, które mają służyć właśnie zwiększeniu bezpieczeństwa.

  Są one dedykowane zarówno przewoźnikom, producentom, jak i samy handlowcom, gdyż to za co i od jakiego momentu kto odpowiada regulują listy przewozowe. Do jednej z najpopularniejszych umów należy tzw. odpowiedzialność cywilna przewoźnika określana skrótem OCP.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?

  Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:

  Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

  Ten rodzaj polisy odgrywa dość znacząca rolę podczas prowadzenia własnej działalności przewozowe. Jednakże z drugiej strony wielu spedytorów pragnie przyoszczędzić na to pieniądze wykupując jak najtańsze polisy, dzięki czemu nie wchodzą w koszta. Ten sposób jest bardzo ryzykowny, gdyż ta polisa ma za zadanie chronić przewoźnika finansowo, w momencie gdy transportowany towar nie zostanie dostarczony, lub będzie uszkodzony.

  Ponadto trzeba pamiętać, że wielu ubezpieczycieli będzie próbowało w swój sposób wykręcić się z wypłacenia odszkodowania, asekurując się rożnymi lukami w warunkach umowy. Stąd należy bardzo dokładnie się z nią zapoznać, gdy będziemy podpisywać jakiekolwiek dokumenty.

  Dodatkowo odnosząc się do płacenia możliwie najniższych polis, w efekcie zniszczenia towaru istnieje spore ryzyko, że nie otrzymamy pełnej kwoty wartości towaru. Stad należy dokładnie zastanowić się nad swoimi działaniami.

  Inną formą są ubezpieczenia cargo, które dotyczą ochrony mienia samych transportowanych towarów. Jest to idealne rozwiązanie gdy obawiamy się np. wypadku, lub zniszczenia towaru z przyczyn od nas samych niezależnych.

  Ten rodzaj ubezpieczenia ma bardzo szeroki zakres pokrycia, gdyż obejmuje każde możliwe straty i zniszczenia. Ponadto można go rozszerzyć o zakres dodatkowy, dzięki czemu nie musimy się już obawiać o nasze towary. Ubezpieczenia to znakomite rozwiązanie chroniące transportowane towary. Jak i nas samych przed wypłacaniem ogromnych należności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

  Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.