Ustawa ADR – przepisy krajowe i międzynarodowe

Europejskie przepisy odnoszące się do międzynarodowego przewozu towarów uznawanych powszechnie za niebezpieczne po raz pierwszy została sporządzona w Genewie, 30 września 1957 roku (oczywiście wraz z upływem czasu pewne jej postanowienia były w sposób odpowiedni modyfikowane).

zdjęcie - (the_title())


Ustawa ADR - przepisy krajowe i międzynarodowe

Europejskie przepisy odnoszące się do międzynarodowego przewozu towarów uznawanych powszechnie za niebezpieczne po raz pierwszy została sporządzona w Genewie, 30 września 1957 roku (oczywiście wraz z upływem czasu pewne jej postanowienia były w sposób odpowiedni modyfikowane).

Jeśli chodzi o Polskę, to międzynarodowe przepisy prawne dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych ratyfikowane zostały dopiero w 1975 roku. W tym samym roku wymieniono także wszystkie strony umowy na stronie internetowej Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W tym przypadku warto wspomnieć o tym, że cała umowa odnosząca się do transportu towarów uznawanych za niebezpieczne jest bardzo obszernym aktem prawnym, w którym znalazło się miejsce między innymi na szereg regulacji wielu dziedzin powiązanych pośrednio bądź bezpośrednio z przewozem niebezpiecznych towarów.

Cały akt prawny złożony jest między innymi z umowy właściwej, w skład której wchodzą wszelkiego rodzaju stosunki prawne pomiędzy stronami zawierającymi umowę.

Ponadto oczywiście w przepisach nie mogło zabraknąć regulacji dotyczących warunków przewozu poszczególnych towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z towarami niebezpiecznymi, obowiązkami uczestników przewozu, a także sposobów korzystania z możliwości zwolnień i wyłączeń od przepisów ADR to zapraszamy na szkolenie: PRZEPISY UMOWY ADR 2017.

Na szkolenie zapisują się osoby wyszukujące poniższe frazy w przeglądarkach internetowych:

Jeśli chodzi o krajowe przepisy odnoszące się do przewozu towarów niebezpiecznych, to w tym przypadku zasad szukać należy między innymi w ustawach i regulacjach takich jak:

  • ustawa o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 roku,
  • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 14 sierpnia 2012 roku w sprawie rocznego formularza sprawozdania z działalności w zakresie krajowego przewozu towarów niebezpiecznych,
  • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 kwietnia 2012 roku w sprawie transportowych urządzeń ciśnieniowych,
  • Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie sprawozdania dotyczącego drogowych kontroli wszystkich pojazdów zajmujących się przewozem towarów niebezpiecznych.

Oczywiście nie są to wszystkie regulacje, a tylko części z nich, w których zawarte są najważniejsze regulacje dotyczące tej kwestii.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.