Ustawa o przewozie towarów niebezpiecznych – najważniejsze zapisy

Ustawa o przewozie towarów niebezpiecznych z punktu widzenia drogowego bezpieczeństwa ma ogromne znaczenie. Dlatego też przewoźnicy zmuszeni są do zapoznania się z przepisami ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych.

zdjęcie - (the_title())


Ustawa o przewozie towarów niebezpiecznych - najważniejsze zapisy

Ustawa o przewozie towarów niebezpiecznych z punktu widzenia drogowego bezpieczeństwa ma ogromne znaczenie. Dlatego też przewoźnicy zmuszeni są do zapoznania się z przepisami ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych.

Ponadto przewoźnik nie może, zgodnie z przepisami dopuścić do tego, aby przewozu towarów niebezpiecznych dokonywała osoba, która nie ma do tego celu stosownych uprawnień.

Ponadto każdy, kto zajmuje się transportem towarów niebezpiecznych powinien mieć świadomość tego, iż w czasie wykonywania przewozu towarów niebezpiecznych zostaną w jakikolwiek sposób naruszone obowiązki lub warunki wynikające z przepisów ustawy lub przepisów wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych, osoba wykonująca przewóz musi się liczyć z konsekwencjami w postaci kary pieniężnej. W zależności od powagi tego przewinienia kara może wynosić od 200 zł do nawet 10 000 zł.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z towarami niebezpiecznymi, obowiązkami uczestników przewozu, a także sposobów korzystania z możliwości zwolnień i wyłączeń od przepisów ADR to zapraszamy na szkolenie: PRZEPISY UMOWY ADR 2017.

Na szkolenie zapisują się osoby wyszukujące poniższe frazy w przeglądarkach internetowych:

Kary pieniężne za poszczególne przewinienia w transporcie towarów niebezpiecznych nakładane mogą być przez:

  • przedstawicieli wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego (w tym przypadku kara nałożona może być na wszystkich uczestników przewozu drogowego towarów niebezpiecznych),
  • Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego (dotyczy to oczywiście jedynie przewozu towarów niebezpiecznych za pośrednictwem transportu kolejowego),
  • dyrektora urzędu żeglugi śródlądowej (dotyczy to oczywiście jedynie przewozu towarów niebezpiecznych za pośrednictwem żeglugi śródlądowej),
  • odpowiednio do tego uprawnione organy Policji,
  • odpowiednio do tego uprawnione organy Straży Granicznej,
  • odpowiednio do tego uprawnione organy celne.

Analizując zapisy ustawy odnoszące się do przewozu towarów niebezpiecznych należy również wspomnieć o tym, że osoba będąca kierującym pojazdu czy jakakolwiek inna prowadząca dowolny środek transportu przewożący towary niebezpieczne, która będzie w jakikolwiek sposób naruszała obowiązki dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych będzie podlegała karze finansowej w odpowiednio przewidzianej przez ustawę wysokości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.