W jakich zawodach przydaje się znajomość excela?

We współczesnych czasach trudno sobie wyobrazić życie bez komputera czy laptopa. Szybka i sprawna umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office jest niezbędna w wielu zawodach. Z pakietu tego korzysta nie tylko wiele firm ale również osób prywatnych.

zdjęcie - (the_title())


W jakich zawodach przydaje się znajomość excela?

We współczesnych czasach trudno sobie wyobrazić życie bez komputera czy laptopa. Szybka i sprawna umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office jest niezbędna w wielu zawodach. Z pakietu tego korzysta nie tylko wiele firm ale również osób prywatnych. Umiejętności w zakresie obsługo najważniejszych programów komputerowych pozwala nabyć profesjonalne szkolenie ms word oraz powszechnie organizowane szkolenia excel.

Obecnie na rynku nie brakuje firm zajmujących się organizowaniem szkoleń na wysokim poziomie. szkolenie ms word czy szkolenia excel są w szczególności adresowane dla osób aktywnych zawodowo, które to wykonują lub zamierzają w przyszłości wykonywać pracę w biurze.

Pakiet Microsoft Office jest bowiem najpopularniejszym oprogramowaniem używanym podczas wykonywania prac biurowych. Cieszy się ono ogromną popularnością na całym świecie, zarówno w dużych firmach jak i małych firmach.

W jakich zawodach przydaje się znajomość worda oraz excela?

Każde dobrze prosperujące na rynku przedsiębiorstwo posiada dział HR, który pozwala na sprawne zarządzanie. Nazwa HR wywodzi się od określenia „human resources”, co oznacza zarządzanie zasobami ludzkimi. Ten ważny dział pełni w firmie rolę łącznika pomiędzy kierownictwem, a poszczególnymi pracownikami.

Specjaliści tego działu zajmują się rekrutacją pracowników oraz motywowaniem ich do pracy. Wielu z nich specjalizuje się w wykonywaniu prac kadrowych. W związku z tym excel w HR jest niezwykle istotny. Excel w HR pomaga w sprawnym naliczaniu urlopów pracowniczych, przygotowywaniu umów oraz wykonywaniu wielu innych prac.

Znajomość obsługi worda czy excela jest również potrzebna do pracy w sekretariacie firmy. Do obowiązków sekretarki należy bowiem opracowywanie dokumentów tekstowych, przygotowywanie zestawień oraz gromadzenie i porządkowanie danych. Aby wykonywać te zadania dobrze, trzeba znać najważniejsze funkcje worda oraz excela.

Umiejętności te są również niezbędne w księgowości czy logistyce. Korzystanie z funkcji arkusza kalkulacyjnego znajdującego się w programie excel znacznie przyspiesza pracę w księgowości. Dzięki temu można z większą łatwością analizować poszczególne dane.

W związku z tym osoby wykonujące prace biurowe powinny ukończyć profesjonalne szkolenie z obsługi tych programów komputerowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Excel to doskonałe narzędzie biurowe, księgowe, statystyczne – trzeba tylko znać te funkcje. Uczymy praktycznego stosowania arkusza kalkulacyjnego. Zapraszamy EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

Uczestników tego szkolenia interesują również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.