Windykacja czynszowa.

Windykacja należności czynszowych należy do grupy wyjątkowo trudnych zajęć. Jest to efekt nie tyle samych czynności podejmowanych w toku procesu windykacyjnego, co konieczności stykania się nierzadko z poważnymi problemami ludzi nie mających na opłaty za użytkowanie mieszkania. 

11 czerwca 2018
zdjęcie - Windykacja czynszowa.
 
Windykacja należności czynszowych należy do grupy wyjątkowo trudnych zajęć. Jest to efekt nie tyle samych czynności podejmowanych w toku procesu windykacyjnego, co konieczności stykania się nierzadko z poważnymi problemami ludzi nie mających na opłaty za użytkowanie mieszkania. Mówiąc inaczej w swej zdecydowanej większości windykatorzy mający obowiązek dochodzenia należności tego typu muszą być przygotowani na ogromny stres oraz obciążenie emocjonalne związane z kontaktem z ludźmi, których problemy mogą być wręcz przytłaczające. W błędzie jest bowiem ten, kto sądzi, że windykację można prowadzić na odległość i być zawsze zdystansowanym wobec przedmiotu postępowania. Proces dochodzenia roszczeń z tytułu najmu lokali mieszkalnych nie odbywa się wyłącznie poprzez pisma, wezwanie i druki. To często konieczność stykania się z żywym organizmem ludzkich losów, które tylko pozornie i formalnie wydają się być proste. Wątpliwość jest tym, co sprawia że windykator może działać w sposób obiektywny, rzetelny i do tego skuteczny. Nie jest bowiem żadną sztuką krzyczenie na wszystkich dłużników i próbowanie wymuszania na nich oczekiwanych przez windykatora zachowań. Prawdziwym profesjonalizmem jest takie prowadzenie negocjacji, by sprawa została zakończona w sposób satysfakcjonujący dla wierzyciela, ale jednocześnie pozwała dłużnikowi poczuć się partnerem. Windykacja szkolenia w zakresie prowadzenia rozmów powinna przechodzić jak najczęściej. Tylko stałe ćwiczenie tego, co jest prawdziwym rdzeniem windykacji pozwala na utrwalenie pewnych zachowań oraz wykształcenie cech pozwalających na elastyczność w toku trudnych rozmów. Widać zatem w dość oczywisty sposób, że praca w charakterze windykatora jest zajęciem ciekawym, ale też wymagającym bardzo wielu zdolności i charakteru pozwalającego na działanie w nierzadko trudnych emocjonalnie sytuacjach. Nie każdy może być pracownikiem windykacji, jednak szkolenia mogą pozwolić każdemu stać się windykatorem o określonej specjalizacji i kompetencjach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.