Wszystko co powinni wiedzieć kierowcy o akcyzie

Logistyka i transport to kierunek studiów, który w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności. Taki trend może być związany z tym, że znacznie otworzyły się możliwości pracy dla kierowców zawodowych na terenie całego kraju.

zdjęcie - (the_title())


Wszystko co powinni wiedzieć kierowcy o akcyzie

Logistyka i transport to kierunek studiów, który w ostatnich latach bardzo zyskał na popularności. Taki trend może być związany z tym, że znacznie otworzyły się możliwości pracy dla kierowców zawodowych na terenie całego kraju.

W Polsce swoje siedziby zaczęły zakładać międzynarodowe firmy spedycyjne umożliwiając tym samym wielu osobom realizację marzeń dotyczących pracy jako kierowca zawodowy.

Akcyza - o czym muszą pamiętać kierowcy?

Osobie postronnej, która nie ma za wiele wspólnego ze zorganizowanym transportem długodystansowym wydawać by się mogło, że praca kierowcy zawodowego polega wyłącznie na przewiezieniu towaru z punktu początku dystrybucji do jego punktu końcowego i wszystko co taka osoba powinna znać, to kodeks drogowy. Nic bardziej mylnego.

Kierowca zawodowy musi posiadać szeroką wiedzę, w tym także z przepisów prawnych. Musi też wiedzieć co zrobić gdy nastąpi utrata ładunku. W pracy kierowcy obsługującego trasy międzynarodowe niezwykle istotna jest także wiedza z zakresu akcyzy. Podatek akcyzowy to jedna z ofert z jakich można skorzystać w celu podniesienia własnych kompetencji zawodowych.

Szkolenia zawodowe dla kierowców

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, szkolenia z podatku akcyzowego czy czasu pracy kierowców zawodowych to jedynie fragment rozbudowanej oferty szkoleniowej.

Dlaczego warto brać udział w takich szkoleniach? Z kilku powodów - chociażby dlatego, aby podnieść poziom wiedzy własnej, by otworzyć przed sobą możliwości lepszego zatrudnienia czy żeby móc starać się o awans.

Warto mieć na uwadze choćby to, że przepisy prawa akcyzowego zmieniają się od czasu do czasu. Warto być na bieżąco, aby nie narazić ani siebie ani firmy w której się pracuje na straty materialne.

Na szkoleniach wiedza przekazywana jest w taki sposób, aby każdy mógł zrozumieć omawiany materiał. Wykłady prowadzą osoby doświadczone w branży, nierzadko same są praktykami. Warto się szkolić - dzięki temu znacznie poszerzą się perspektywy zawodowe i to już w krótkiej perspektywie czasu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.