Szkolenia z zakresu wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi

Zgodnie z obowiązującym prawem, obligatoryjnym stało się przestrzeganie Unijnego Kodeksu Celnego wraz z dniem 1. maja 2016 roku. Szereg wprowadzonych zmian wymaga jednak stałego aktualizowania wiedzy z zakresu przepisów oraz powstałych uregulowań.

Gamma - Szkolenia z zakresu wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi

Szkolenia z zakresu wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi


Szczególnie ważne jest to w przypadku przedsiębiorstw zaangażowanych w obrót towarowy z zagranicą.

Nowe regulacje opierają się na założeniu funkcjonowania handlu w systemie elektronicznej wymiany informacji.

Przedsiębiorcy maja obowiązek elektronicznej komunikacji z organami celnymi, których stopniowe wdrażanie ma zostać w pełni zrealizowane do roku 2020.

Szkolenia z tego zakresu przybliżają oraz porządkują wiedzę w obszarze wymiany towarów z zagranicą z krajami wyłączonymi ze wspólnoty.

Taki kurs pozwala zwiększyć świadomość w zakresie obowiązków celnych i podatkowych, ułatwia nabywanie umiejętności w zakresie samodzielnego dostrzegania rożnych zagrożeń fiskalnych oraz ryzyka w tym obszarze.Kursy nakreślają specyfikę obrony przed zatrzymaniem nieuprawnionym, nielegalnym ocleniem, czy opodatkowaniem towaru.

Uczestnicy mogą również nauczyć się optymalizowania wszystkich procesów, które dotyczą wymiany towarów z zagranicą. Posiądą również wiedzę z właściwego definiowana wszystkich ułatwień podczas przeprowadzanej wymiany.

Najczęściej z takiej formy szkoleniowej korzystają osoby pracujące w działach logistyki, koordynujące handel, cła, akcyzę, zaopatrzenie, jak również pracownicy spedycyjni i zajmujący się szeroko pojętym transportem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.Całe szkolenie przybliża wszystkie obowiązujące w zakresie wymiany towarowej z krajami pozawspólnotowymi źródła prawa oraz procedury w całym postępowaniu celnym.

Przybliża formy zgłoszeń celnych oraz zasady działania systemu ECS, CELINA oraz NCTS. Naświetla znaczenie długu celnego, jego stawki, okoliczności ich powstawania, jak i całą odpowiedzialność karną, skarbową, fiskalną oraz administracyjną w tym obszarze.

Szkolenie pozwala zapoznać się ponadto z całym zintegrowanym systemem taryfowym cła, jego budową, możliwościami, jak również sposobem jego obsługi.

Jak skutecznie i sprawnie zarządzać magazynem? Międzynarodowe prawo przewozowe - reklamacja i odszkodowania. Jak sprawnie windykować należności? Bezpieczeństwo prawnie w kontraktowaniu i realizacji usług transportowych. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu, logistyki i prawa!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.