Wyszkolony windykator.

W powszechnym odbiorze zawód windykatora jest kojarzony przede wszystkim, jako praca związana z wiecznym nawiązywaniem kontaktu telefonicznego w celu prowadzenia negocjacji w zakresie odzyskiwania długów. Tymczasem wbrew tej opinii, windykacja przyjmuje bardzo wielu postaci a jej często odmienne aspekty mają swój wyraz nie tylko w różnych jej etapach, ale także przede wszystkim w formie i przedmiocie, którego dotyczy. 

zdjęcie - Wyszkolony windykator.
 
W powszechnym odbiorze zawód windykatora jest kojarzony przede wszystkim, jako praca związana z wiecznym nawiązywaniem kontaktu telefonicznego w celu prowadzenia negocjacji w zakresie odzyskiwania długów.

Tymczasem wbrew tej opinii, windykacja przyjmuje bardzo wielu postaci a jej często odmienne aspekty mają swój wyraz nie tylko w różnych jej etapach, ale także przede wszystkim w formie i przedmiocie, którego dotyczy. Mówiąc wprost w zależności od tego, jakiego rodzaju jego dochodzona należność. Jej charakter, okres przedawnienia czy podstawa prawna roszczenia są determinujące cały proces windykacji. Co za tym idzie trzeba mieć na uwadze, że inaczej będzie wyglądało dochodzenie należności czynszowych, a odmiennie tych, które pochodzą z relacji konsumenckich.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak wyceniać nieruchomości w związku z udzieleniem kredytu pod zabezpieczenie na nieruchomości? Zapraszamy na szkolenie Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Tym samym inne będą także metody pracy w poszczególnych działach czy zespołach windykacji. Specjalizacja jest bowiem w tej branży kluczem do odniesienie sukcesu. Co za tym idzie szkolenia windykacja powinna odbywać jak najczęściej. Wynika to nie tylko ze specyfiki pracy, która jest nierzadko obciążana sporym stresem i presją czasu. Trzeba pamiętać, że praca w windykacji jest w ogromnym stopniu oparta na przepisach prawa, które szczególnie w naszych warunkach, często podlega wielu zmianom.

Tym samym obok kompetencji miękkich, konieczne jest także posiadanie twardych, merytorycznych podstaw, które stanowią gwarancję merytorycznych działań pozbawionych ryzyka naruszenia przepisów. Jak zatem nietrudno zgadnąć praca windkykatora jest obarczona szeregiem ryzyk, które mogą być eliminowane właśnie poprzez szkolenia. Dynamiczne środowisko pracy, jakim jest windykacja potrzebuje bowiem stałego podnoszenia kompetencji, by skutecznie dostosowywać się do zmieniających się warunków.

Dopiero kiedy doświadczenie, wiedza oraz szereg innych zdolności staną się komplementarne wówczas można mówić o skutecznie prowadzonej, w pełni rzetelnej windykacji. Jest to bowiem proces, który odbywa się na różnych płaszczyznach i jako taki wymaga elastycznych kompetencji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.