Wyszkolony windykator.

W powszechnym odbiorze zawód windykatora jest kojarzony przede wszystkim, jako praca związana z wiecznym nawiązywaniem kontaktu telefonicznego w celu prowadzenia negocjacji w zakresie odzyskiwania długów. Tymczasem wbrew tej opinii, windykacja przyjmuje bardzo wielu postaci a jej często odmienne aspekty mają swój wyraz nie tylko w różnych jej etapach, ale także przede wszystkim w formie i przedmiocie, którego dotyczy. 

   
  W powszechnym odbiorze zawód windykatora jest kojarzony przede wszystkim, jako praca związana z wiecznym nawiązywaniem kontaktu telefonicznego w celu prowadzenia negocjacji w zakresie odzyskiwania długów.

  Tymczasem wbrew tej opinii, windykacja przyjmuje bardzo wielu postaci a jej często odmienne aspekty mają swój wyraz nie tylko w różnych jej etapach, ale także przede wszystkim w formie i przedmiocie, którego dotyczy. Mówiąc wprost w zależności od tego, jakiego rodzaju jego dochodzona należność. Jej charakter, okres przedawnienia czy podstawa prawna roszczenia są determinujące cały proces windykacji. Co za tym idzie trzeba mieć na uwadze, że inaczej będzie wyglądało dochodzenie należności czynszowych, a odmiennie tych, które pochodzą z relacji konsumenckich.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyceniać nieruchomości w związku z udzieleniem kredytu pod zabezpieczenie na nieruchomości? Zapraszamy na szkolenie Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Tym samym inne będą także metody pracy w poszczególnych działach czy zespołach windykacji. Specjalizacja jest bowiem w tej branży kluczem do odniesienie sukcesu. Co za tym idzie szkolenia windykacja powinna odbywać jak najczęściej. Wynika to nie tylko ze specyfiki pracy, która jest nierzadko obciążana sporym stresem i presją czasu. Trzeba pamiętać, że praca w windykacji jest w ogromnym stopniu oparta na przepisach prawa, które szczególnie w naszych warunkach, często podlega wielu zmianom.

  Tym samym obok kompetencji miękkich, konieczne jest także posiadanie twardych, merytorycznych podstaw, które stanowią gwarancję merytorycznych działań pozbawionych ryzyka naruszenia przepisów. Jak zatem nietrudno zgadnąć praca windkykatora jest obarczona szeregiem ryzyk, które mogą być eliminowane właśnie poprzez szkolenia. Dynamiczne środowisko pracy, jakim jest windykacja potrzebuje bowiem stałego podnoszenia kompetencji, by skutecznie dostosowywać się do zmieniających się warunków.

  Dopiero kiedy doświadczenie, wiedza oraz szereg innych zdolności staną się komplementarne wówczas można mówić o skutecznie prowadzonej, w pełni rzetelnej windykacji. Jest to bowiem proces, który odbywa się na różnych płaszczyznach i jako taki wymaga elastycznych kompetencji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.