Zarządzanie ryzykiem szkolenie warszawa

Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie ma kluczowe znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania. Mowa tutaj o sytuacji, w której nieprzewidziane wydarzenia doprowadziły do zaburzenia pracy firmy (zarówno wydarzenia losowe, jak i wynikające np. z błędu pracowników). Będąc bardzo dokładnym można przewidzieć zagrażające nam sytuacje i im zapobiec, co w efekcie zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo i funkcjonalność naszej firmy

   
  Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie ma kluczowe znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania. Mowa tutaj o sytuacji, w której nieprzewidziane wydarzenia doprowadziły do zaburzenia pracy firmy (zarówno wydarzenia losowe, jak i wynikające np. z błędu pracowników). Będąc bardzo dokładnym można przewidzieć zagrażające nam sytuacje i im zapobiec, co w efekcie zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo i funkcjonalność naszej firmy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  W celu lepszego zrozumienia działania zarządzania ryzykiem, warto zastanowić się głębiej nad rodzajami ryzyka. Można tu wyróżnić tzw. ryzyko czyste, w którym to występuje tylko wtedy gdy jedynym rozwiązaniem danej sytuacji jest pojawienie się szkody; ryzyko spekulacyjne – opierające się na możliwości uzyskaniu m. in. dwóch wyjść z danej sytuacji, z czego jedna będzie prowadziło do sytuacji dla nas niekorzystnej, zaś druga do sytuacji przynoszącej zyski.

  Oczywiście ryzyko można dzielić także pod kątem innych preferencji jak np. kryteria zamiany otoczenia, stopnia poniesionego ryzyka, czy też pod kątem efektu. Bez względu na to jak więc sklasyfikujemy dane ryzyko, to i tak może ono wystąpić i pojawia się pytanie – jak mu zaradzić? Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie się na możliwe zagrożenia, a aby to uczynić potrzeba profesjonalnych pracowników, którzy są odpowiednio wyszkoleni.

  Jeśli więc nie mamy do dyspozycji taki osób warto skorzystać z możliwości szkoleń z zakresu interesującej nas wiedzy. Obejmują one szereg działań, w tym wiedzę teoretyczną z zakresu zasad organizacji i oceny zarządzania ryzykiem z uwzględnieniem obowiązujących standardów, jak i wiedzy praktycznej nawiązującej do zdobycia doświadczenia.

  Ostatecznie w efekcie całego kształcenia, uczestnicy kursu pozyskują wiedzę z zakresu planowania, wdrażania i oceniania elementów systemu zarządzania ryzykiem. Dzięki temu widać wyraźny wzrost efektywności zarządzania jednostkami kontroli, który przekłada się na większe zyski. Umiejętność analizy ryzyka podnosi dodatkowo zdolności pracowników, dzięki czemu są oni o wiele bardzie kompetentni podczas wykonywania swoich zadań.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.