Zarządzanie ryzykiem szkolenie

Ryzyko jest umiejscowione w naszym życiu na każdym jego etapie, bez względu na to czy mówimy tutaj o codziennych wartościach, czy też o aspektach pracy. Skupmy się jednak na tym drugim elemencie, czyli relacjach jakie wywołuje stres w przedsiębiorstwie. Z jednego punktu widzenie, każdy z pewnością zdaje sobie sprawę, czy też nawet doświadczył takiego zjawiska, jakim jest bezradność wynikająca z powstania sytuacji stresowej. Owa bezradność jest przyczyną licznych ( w wielu przypadkach) przykrych konsekwencji, jakiego mogą doprowadzić do np. powstania dodatkowych kosztów. 

18 lipca 2018
zdjęcie - Zarządzanie ryzykiem szkolenie
 
Ryzyko jest umiejscowione w naszym życiu na każdym jego etapie, bez względu na to czy mówimy tutaj o codziennych wartościach, czy też o aspektach pracy. Skupmy się jednak na tym drugim elemencie, czyli relacjach jakie wywołuje stres w przedsiębiorstwie. Z jednego punktu widzenie, każdy z pewnością zdaje sobie sprawę, czy też nawet doświadczył takiego zjawiska, jakim jest bezradność wynikająca z powstania sytuacji stresowej.
 
Owa bezradność jest przyczyną licznych ( w wielu przypadkach) przykrych konsekwencji, jakiego mogą doprowadzić do np. powstania dodatkowych kosztów. W efekcie można więc uznać go za negatywną emocję. Z drugiej jednak strony, stres jest też motywatorem do działania. Stąd w sytuacji gdy np. zbliża się termin oddania sprawozdania, to właśnie stres przed naganą lub też wyrzuceniem z pracy napędza nas do działania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Można więc uznać go również za emocje korzystną z punktu widzenia pracodawcy, jak i nas samych. Warunkiem jest jednak odpowiednie jego kontrolowanie, stąd więc powstało zarządzanie ryzykiem. Ryzyko, jak sama nazwa wskazuje jest sytuacją, w której możemy coś stracić. W niej również pojawia się stres, który może nas popchnąć do podjęcia np. błędnej decyzji, jaka tylko może doprowadzić nas do wielu strat. Idąc więc tym tropem chcąc zarządzać ryzykiem musimy kontrolować nasze emocje i nie pozwolić by stres w pełni przejął nad nami kontrolę.
 
Aktualnie samo zarządzanie ryzykiem jest kontrolowane przez odpowiednie normy i rozporządzenia, dając tym samym pewien schemat zachowań, jaki ułatwia podejmowanie działań, jak i pracę oraz zapewnia, że w sytuacjach stresowych będziemy w stanie podejmować właściwe dla naszego przedsiębiorstwa decyzje.

Warto pamiętać, że na polskim rynku istnieje szereg firm oferujących szkolenia z tego zakresu. Trwają one zazwyczaj kilka dni, a w zamian pozwalają przygotować nas pod kątem teoretycznym do działania w takich warunkach. Jest to korzystne w szczególności dla młodych i niedoświadczonych przedsiębiorców, którzy dopiero co zaczęli swoją działalność.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.