Źródła prawa w zamówieniach publicznych

Kurs „Zamówienia publiczne” ma na celu zapoznanie uczestników szkoleń z zasadami związanymi ze składaniem u udzielaniem zamówień publicznych zawartymi w Ustawie z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych i innych źródłach prawa. Jest to kurs przeznaczony zarówno dla zamawiających i wykonawców, którzy dzięki niemu zyskają szeroką wiedzę teoretyczną i poznają praktycznie doświadczenia ze stosowania przepisów prawa polskiego w zakresie formułowania, zlecenia i wykonywania zamówień publicznych.

22 lipca 2018
zdjęcie - Źródła prawa w zamówieniach publicznych
 
Kurs „Zamówienia publiczne” ma na celu zapoznanie uczestników szkoleń z zasadami związanymi ze składaniem u udzielaniem zamówień publicznych zawartymi w Ustawie z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych i innych źródłach prawa.

Jest to kurs przeznaczony zarówno dla zamawiających i wykonawców, którzy dzięki niemu zyskają szeroką wiedzę teoretyczną i poznają praktycznie doświadczenia ze stosowania przepisów prawa polskiego w zakresie formułowania, zlecenia i wykonywania zamówień publicznych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Podczas zamówienia publiczne szkolenia omawiane są przede wszystkim regulacje prawne z zakresu zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ustawy Prawo zamówień publicznych, jak również rozporządzeń wykonawczych wydanych przez stosownych ministrów do tej ustawy. Ze względu na członkostwo III Rzeczypospolitej polskiej w Unii Europejskiej istotne znaczenie mają również unijne dyrektywy i regulacje, do których polski system prawa krajowego musi być dostosowany.
 
W końcu, uwagę należy zwracać na orzecznictwo organów sądowych – szczególnie Naczelnego Sądu Administracyjnego i Sądu Najwyższego. Co prawda Polska nie funkcjonuje w anglosaskim systemie prawnym, a co za tym idzie polskie sądy nie mają funkcji tworzenia prawa precedensowego, jak w Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych, mimo to orzeczenia sądowe często określają praktykę stosowania przepisów i interpretują je – dlatego również stanowią istotny element rozwiązań prawnych z zakresu zamówień publicznych.

Zamówienia publiczne szkolenia powinny przynajmniej w minimalnym stopniu dotykać wszystkich tych źródeł prawa. W absolutnie żadnym razie nie wolno się ograniczać jedynie do zapisów ustawy – taka wiedza będzie bowiem w praktyce niewystarczająca.

W zakresie przedmiotowym szkolenie połączone z warsztatami praktycznymi porusza: treść wszystkim wspomnianych wyżej aktów prawnych, kwestie formułowania założeń i specyfikacji zamówienia publicznego, postępowanie przetargowe i inne możliwe do zastosowania mechanizmy udzielenia zamówienia publicznego do wykonania, kwestie sporządzania umowy oraz możliwe sankcje wynikające z nieprzestrzegania przepisów prawa dotyczących zamówień publicznych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.