Źródła prawa w zamówieniach publicznych

Kurs „Zamówienia publiczne” ma na celu zapoznanie uczestników szkoleń z zasadami związanymi ze składaniem u udzielaniem zamówień publicznych zawartymi w Ustawie z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych i innych źródłach prawa. Jest to kurs przeznaczony zarówno dla zamawiających i wykonawców, którzy dzięki niemu zyskają szeroką wiedzę teoretyczną i poznają praktycznie doświadczenia ze stosowania przepisów prawa polskiego w zakresie formułowania, zlecenia i wykonywania zamówień publicznych.

   
  Kurs „Zamówienia publiczne” ma na celu zapoznanie uczestników szkoleń z zasadami związanymi ze składaniem u udzielaniem zamówień publicznych zawartymi w Ustawie z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych i innych źródłach prawa.

  Jest to kurs przeznaczony zarówno dla zamawiających i wykonawców, którzy dzięki niemu zyskają szeroką wiedzę teoretyczną i poznają praktycznie doświadczenia ze stosowania przepisów prawa polskiego w zakresie formułowania, zlecenia i wykonywania zamówień publicznych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

  Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Podczas zamówienia publiczne szkolenia omawiane są przede wszystkim regulacje prawne z zakresu zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ustawy Prawo zamówień publicznych, jak również rozporządzeń wykonawczych wydanych przez stosownych ministrów do tej ustawy. Ze względu na członkostwo III Rzeczypospolitej polskiej w Unii Europejskiej istotne znaczenie mają również unijne dyrektywy i regulacje, do których polski system prawa krajowego musi być dostosowany.
   
  W końcu, uwagę należy zwracać na orzecznictwo organów sądowych – szczególnie Naczelnego Sądu Administracyjnego i Sądu Najwyższego. Co prawda Polska nie funkcjonuje w anglosaskim systemie prawnym, a co za tym idzie polskie sądy nie mają funkcji tworzenia prawa precedensowego, jak w Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych, mimo to orzeczenia sądowe często określają praktykę stosowania przepisów i interpretują je – dlatego również stanowią istotny element rozwiązań prawnych z zakresu zamówień publicznych.

  Zamówienia publiczne szkolenia powinny przynajmniej w minimalnym stopniu dotykać wszystkich tych źródeł prawa. W absolutnie żadnym razie nie wolno się ograniczać jedynie do zapisów ustawy – taka wiedza będzie bowiem w praktyce niewystarczająca.

  W zakresie przedmiotowym szkolenie połączone z warsztatami praktycznymi porusza: treść wszystkim wspomnianych wyżej aktów prawnych, kwestie formułowania założeń i specyfikacji zamówienia publicznego, postępowanie przetargowe i inne możliwe do zastosowania mechanizmy udzielenia zamówienia publicznego do wykonania, kwestie sporządzania umowy oraz możliwe sankcje wynikające z nieprzestrzegania przepisów prawa dotyczących zamówień publicznych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

  Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.