Związki zawodowe na tle przepisów prawnych

W wielu firmach coraz bardziej docenia się różnego rodzaju szkolenia, które pozwalają firmie funkcjonować znacznie lepiej i tym samym lepiej się rozwijać. Tematyka szkoleń jest bardzo różnorodna, dzięki czemu bez trudu można wyszukać idealne dla danej firmy i zatrudnionych w niej osób. Jednymi z popularniejszych są obecnie szkolenia, których tematyką jest funkcjonowanie związków zawodowych.

   
  W wielu firmach coraz bardziej docenia się różnego rodzaju szkolenia, które pozwalają firmie funkcjonować znacznie lepiej i tym samym lepiej się rozwijać. Tematyka szkoleń jest bardzo różnorodna, dzięki czemu bez trudu można wyszukać idealne dla danej firmy i zatrudnionych w niej osób. Jednymi z popularniejszych są obecnie szkolenia, których tematyką jest funkcjonowanie związków zawodowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Praktyczne przedstawienie prawnych aspektów współpracy ze związkami zawodowymi. Zapraszamy na szkolenie WSPÓŁPRACA PRACODAWCY ZE ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM.

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

  Niemalże w każdym większym przedsiębiorstwie funkcjonują obecnie związki zawodowe. Dzięki temu pracownicy mogą skuteczniej bronić swoich praw jak również często wpływać na decyzje zarządu czy sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jest bardzo wiele zagadnień, jak chodzi oz wiązki zawodowe - prawo pracy to jedne z tych przepisów, które regulują ich działalność. Dlatego też na szkoleniach z zagadnień związków zawodowych przepisy prawne stanowią jeden z bardziej obszernych elementów szkolenia.

  Wiedza o tym, kiedy można tworzyć związki zawodowe, jakie mają prawa i jak powinny prawidłowo funkcjonować jest niezbędna do tego, aby kontakty pomiędzy przedsiębiorstwem a władzami związku były odpowiednie. Szkolenia z zakresu działania związków zawodowych dedykowane są do kadry kierowniczej, bardzo często uczestniczą w nich osoby zarządzające firmą, dla których tego typu wiedza jest niemalże niezbędna.
   
  Sporo uwagi podczas szkoleń z tematyki związków zawodowych poświęca się także kwestii przywilejów, które z mocy przepisów prawa należą się osobom należącym do związków oraz tego, w jaki sposób firma może uniknąć ich nadużywania.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:  Szczególnie bowiem w sytuacjach strajku lub na przykład sporów zbiorowych zdarza się, iż związki zawodowe wykorzystują swoją pozycję do osiągnięcia celów, często jednak próbując przekroczyć granice prawne. Organizowanie szkoleń dla kadry zarządzającej firmy przyczynia się do rozwoju firmy, gdyż dzięki temu pozwala uniknąć problemów związanych z przestojami podczas strajków, które dla wielu firm mogą oznaczać bardzo wysokie straty.

  Sporo uwagi na szkoleniach przywiązuje się także do tego, aby nauczyć kursantów reagowania w sytuacjach spornych ze związkami zawodowymi tak, aby jak najszybciej zakończyć spór.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.