Związki zawodowe w firmach – szkolenia i ich tematyka

Znajomość wielu przepisów jest podstawą działalności każdej firmy. Im większe przedsiębiorstwo, tym więcej przepisów należy znać i odpowiednio je stosować. Jedną z kwestii są związki zawodowe w firmie, ich funkcjonowanie jak również odpowiednie kontakty z osobami zarządzającymi firmą.

 
Znajomość wielu przepisów jest podstawą działalności każdej firmy. Im większe przedsiębiorstwo, tym więcej przepisów należy znać i odpowiednio je stosować. Jedną z kwestii są związki zawodowe w firmie, ich funkcjonowanie jak również odpowiednie kontakty z osobami zarządzającymi firmą.
 
Funkcjonowanie związków zawodowych regulowane jest odpowiednimi przepisami, których znajomość jest bardzo istotna. Dobrym sposobem na ich poznanie jest uczestnictwo w szkoleniach, przybliżających tą tematykę. Oferta tego typu szkoleń na rynku jest niezwykle szeroka, dlatego też wyszukanie idealnych nie powinno sprawić zbyt dużego problemu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Pracodawcy posiadający w swoim zakładzie organizacje związkowe są zobowiązani do wykonywania wielu obowiązków wynikających z ustaw i orzecznictwa sądowego. Szkolenie WSPÓŁPRACA PRACODAWCY ZE ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM uczy w jaki sposób dopełnić tych obowiązków.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

W przypadku szkoleń związanych z działalności związków zawodowych w firmie istotne jest poznanie wielu aspektów, dlatego też firmy organizujące szkolenia starają się sprostać oczekiwaniom uczestników. Jednym z elementów są aspekty prawne funkcjonowania związków zawodowych, czyli przepisy dotyczące możliwości ich zakładania, wybierania osób odpowiedzialnych za kontakty z zarządem firmy jak również wielu innych kwestii. Wszelkie zmiany w przepisach są jednym z tematów tego typu szkoleń.
 
W szkoleniach dotyczących działalności związków zawodowych udział biorą zazwyczaj osoby zarządzające firmą jak również należące do pionu kierowniczego. Dla nich bowiem posiadanie takiej wiedzy jest niezbędne. Poza zapoznaniem się z przepisami mają możliwość szkolenia się z zakresu kontaktów ze związkami zawodowymi, ustalania wspólnych celów czy też tego, jak łagodzić ewentualne konflikty związków z zarządem firmy.

Ze względu na bardzo szeroki wachlarz zagadnień, które dotycząc funkcjonowania związków zawodowych coraz częściej firmy decydują się na to, aby zlecić indywidualnie zorganizowanie tego typu szkoleń. Dzięki temu tematyka szkolenia może być jak najlepiej dopasowana do profilu działalności danej firmy i poruszać te zagadnienia, które są w firmie najbardziej istotne. Ponadto czas trwania szkolenia można dopasować tak, aby nie kolidował on z obowiązkami służbowymi osób, które mają w nim brać udział.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.