Związki zawodowe w firmach – szkolenia i ich tematyka

Znajomość wielu przepisów jest podstawą działalności każdej firmy. Im większe przedsiębiorstwo, tym więcej przepisów należy znać i odpowiednio je stosować. Jedną z kwestii są związki zawodowe w firmie, ich funkcjonowanie jak również odpowiednie kontakty z osobami zarządzającymi firmą.

10 czerwca 2018
zdjęcie - Związki zawodowe w firmach – szkolenia i ich tematyka
 
Znajomość wielu przepisów jest podstawą działalności każdej firmy. Im większe przedsiębiorstwo, tym więcej przepisów należy znać i odpowiednio je stosować. Jedną z kwestii są związki zawodowe w firmie, ich funkcjonowanie jak również odpowiednie kontakty z osobami zarządzającymi firmą.
 
Funkcjonowanie związków zawodowych regulowane jest odpowiednimi przepisami, których znajomość jest bardzo istotna. Dobrym sposobem na ich poznanie jest uczestnictwo w szkoleniach, przybliżających tą tematykę. Oferta tego typu szkoleń na rynku jest niezwykle szeroka, dlatego też wyszukanie idealnych nie powinno sprawić zbyt dużego problemu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Pracodawcy posiadający w swoim zakładzie organizacje związkowe są zobowiązani do wykonywania wielu obowiązków wynikających z ustaw i orzecznictwa sądowego. Szkolenie WSPÓŁPRACA PRACODAWCY ZE ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM uczy w jaki sposób dopełnić tych obowiązków.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

W przypadku szkoleń związanych z działalności związków zawodowych w firmie istotne jest poznanie wielu aspektów, dlatego też firmy organizujące szkolenia starają się sprostać oczekiwaniom uczestników. Jednym z elementów są aspekty prawne funkcjonowania związków zawodowych, czyli przepisy dotyczące możliwości ich zakładania, wybierania osób odpowiedzialnych za kontakty z zarządem firmy jak również wielu innych kwestii. Wszelkie zmiany w przepisach są jednym z tematów tego typu szkoleń.
 
W szkoleniach dotyczących działalności związków zawodowych udział biorą zazwyczaj osoby zarządzające firmą jak również należące do pionu kierowniczego. Dla nich bowiem posiadanie takiej wiedzy jest niezbędne. Poza zapoznaniem się z przepisami mają możliwość szkolenia się z zakresu kontaktów ze związkami zawodowymi, ustalania wspólnych celów czy też tego, jak łagodzić ewentualne konflikty związków z zarządem firmy.

Ze względu na bardzo szeroki wachlarz zagadnień, które dotycząc funkcjonowania związków zawodowych coraz częściej firmy decydują się na to, aby zlecić indywidualnie zorganizowanie tego typu szkoleń. Dzięki temu tematyka szkolenia może być jak najlepiej dopasowana do profilu działalności danej firmy i poruszać te zagadnienia, które są w firmie najbardziej istotne. Ponadto czas trwania szkolenia można dopasować tak, aby nie kolidował on z obowiązkami służbowymi osób, które mają w nim brać udział.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.