Psychomanipulacja

Negocjacje to słowo, które dla wielu sprawia dość znaczący problem, gdyż wiąże się z pewnym rodzajem manipulacji, które można podciągnąć do miana psychomanipulacji. Określa się za nie próbę podjęcia drogi do osiągnięcia porozumienia na dany temat przez dwie niezgadzające się ze sobą strony. Jakie więc wyróżniamy strategie negocjowania? Otóż oficjalnie mamy pięć głównych rodzajów, zaś każdy z nich odpowiada innym zastosowaniom. 

zdjęcie - (the_title())


  Negocjacje to słowo, które dla wielu sprawia dość znaczący problem, gdyż wiąże się z pewnym rodzajem manipulacji, które można podciągnąć do miana psychomanipulacji. Określa się za nie próbę podjęcia drogi do osiągnięcia porozumienia na dany temat przez dwie niezgadzające się ze sobą strony. Jakie więc wyróżniamy strategie negocjowania?

  Otóż oficjalnie mamy pięć głównych rodzajów, zaś każdy z nich odpowiada innym zastosowaniom. W ten sposób mamy do czynienia ze strategią unikania, tj. takim postępowaniem, którego celem jest niedopuszczenie do powstania sytuacji korzystnej dla negocjacji. Innymi słowy chcemy by klient zgodził się na naszą ofertę. Co ciekawe ten temat jest bardzo rozwinięty i można znaleźć szereg sposobów jak uniknąć takich sytuacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Kolejną strategia jest łagodzenie. W tym przypadku idziemy na ustępstwa, nawet kosztem własnych korzyści/własnych interesów, w wyniku czego nasz oponent zyskuje więcej. Ta technika choć mogłaby się wydawać bezsensowna dla jednej ze stron, to w rzeczywistości ma ukryte znacznie, polegające na polepszeniu stosunków z drugą stroną.

  Kolejną taktyką jest kompromis, tutaj wszystko jest zachowane w równowadze i w praktyce to najlepsza strategia dla obu stron, dzięki czemu każda z nich będzie czerpać korzyści. W przeciwności do tego występuje także domacja, to tutaj jedna strona stawia bardzo daleko idące zadania, które w pewnym stopniu są kosztowne dla drugiej strony.

  Jeśli mowa już o ostatniej strategii, jaką jest kooperacja, to należy ona do najciekawszego rozwiązania dla obu stron. W tym przypadku obie strony starają się tak ze sobą współpracować, by wypracować jak największe korzyści dla każdej z nich.

  Ostatecznie to jaką strategię wybierzemy zależy od nas samych, jednakże należy pamiętać by przy wyborze uwzględnić możliwość modyfikowania jej pod kątem zmieniającej się sytuacji podczas prowadzonych rozmów. Negocjacje są sztuką, która wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia, by przebiegły one poprawnie. Zawsze jednak należy pamiętać by nie dać się ponieść emocjom.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.