Szkolenie wystąpienia publiczne

Wystąpienia publiczne są nieodzownym elementem naszego życia. Większość osób miało z nimi styczność w szkole podczas przygotowywania różnego rodzaju prezentacji, jednakże w życiu codziennym są jeszcze bardziej ważne. Wystąpienia publiczne mogą mieć różny charakter, w zależności od potrzeby informacji jaką pragniemy przekazać. Ponadto składają się na nie dwie główne cechy, do których to możemy zaliczyć zdolność do prezentacji, oraz autoprezentację. 
27 lipca 2018
zdjęcie - Szkolenie wystąpienia publiczne
 
Wystąpienia publiczne są nieodzownym elementem naszego życia. Większość osób miało z nimi styczność w szkole podczas przygotowywania różnego rodzaju prezentacji, jednakże w życiu codziennym są jeszcze bardziej ważne. Wystąpienia publiczne mogą mieć różny charakter, w zależności od potrzeby informacji jaką pragniemy przekazać. Ponadto składają się na nie dwie główne cechy, do których to możemy zaliczyć zdolność do prezentacji, oraz autoprezentację. Skupmy się najpierw na drugim aspekcie.
 
Tutaj kluczowe jest to jak inni ludzie nas postrzegają. Liczy się więc nie tylko odpowiednią elokwencja, ale także sposób ubioru oraz reagowania na różnego rodzaju sytuacje. Na szczęście z odpowiednią autoprezentacja wcale nie trzeba się urodzić, gdyż można skorzystać z rożnego rodzaju szkoleń i kursów z tej tematyki, które to są dostępne na polskim rynku i trwają z reguły od kilku do kilkunastu dni.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli występujesz publicznie i chcesz pozbyć się tremy, wywołać pierwsze dobre wrażenie oraz być pewnym siebie podczas mówienia do szerszego grona odbiorców, zapraszamy na szkolenie z wystąpień publicznych z Jackiem Rozenkiem . Zobacz również: wizerunek  w miejscu pracy, sztuka-savoir-vivre.

Idąc dalej możemy zaobserwować, że podczas wystąpień publicznych bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do prezentowanego materiału. Dlatego też dobrze jest nauczyć się wszystkiego na pamięć tak by nie czytać niczego z kartki. Podczas samego wystąpienia trzeba nawiązać relację ze słuchaczami.

Ci najlepsi w tym są w stanie rozpoznać, czy zaskarbili sobie sympatię tłumu, a także czy są oni słuchani. Dobrym sposobem by to zrobić, jest zadawanie różnego rodzaju pytań, czy tez słuchanie opinii. Można także próbować wtrącić różnego rodzaju żarty lub anegdoty, lecz trzeba mieć do tego pewne wyczucie.
 
Oczywiście aktualnie większość wystawień publicznych wiąże się z prezentacjami multimedialnymi, stąd istotne jest by takowe prezentacje miały odpowiedni wygląd i łatwo docierały do obserwatorów. Należy więc pamiętać od odpowiedniej czytelności, tzn. nie można umieszczać zbyt dużej ilości tekstu na ekranie, a zamiast tego pozostawić tylko kluczowe informacje, które słuchać ma zapamiętać.

Ostatnim najważniejszym elementem, jest czuć się swobodnie podczas wypowiedzi, gdyż stres może nam tylko zaszkodzić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.