Szkolenie wystąpienia publiczne

Pracujecie bardzo ciężko nad lukratywnym kontraktem. Może przydarzyć się taka sytuacja, że klient wybierze wykonawcę projektu dopiero po zapoznaniu się z konkretną propozycją rozwiązań, ponadto może być konieczność wystąpienia przed większym gronem osób i to one podejmą ostateczną decyzję na przykład w drodze głosowania. A to z kolei wymaga, by przekonać nie tylko jedną osobę, ale przemówić do większej rzeszy ludzi, w dodatku zrobić to w sposób przekonywający. 


  Pracujecie bardzo ciężko nad lukratywnym kontraktem. Może przydarzyć się taka sytuacja, że klient wybierze wykonawcę projektu dopiero po zapoznaniu się z konkretną propozycją rozwiązań, ponadto może być konieczność wystąpienia przed większym gronem osób i to one podejmą ostateczną decyzję na przykład w drodze głosowania.

  A to z kolei wymaga, by przekonać nie tylko jedną osobę, ale przemówić do większej rzeszy ludzi, w dodatku zrobić to w sposób przekonywający.

  Nie każda osoba, która ma dobrą wiedzę merytoryczną posiada odpowiednie umiejętności, czy predyspozycje. I choćby była nie wiadomo jakim specjalistą w danej dziedzinie, czy znała prezentowany temat od podszewki i nawet obudzona w środku nocy byłaby w stanie odpowiedzieć nawet na najbardziej skomplikowane pytania, może zwyczajnie nie sprzedać wykonanego projektu.

  Z tego też powodu warto, by osoby, które mają zaprezentować wyniki pracy, zwłaszcza jeżeli od tego jednego wystąpienia zależy, czy projekt zostanie przyjęty, przeszły odpowiednie szkolenie. Wystąpienie publiczne nie jest bowiem łatwą sprawą.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź umiejętności i narzędzia potrzebne do efektywnego zarządzania zespołem.Zobacz szkolenia:

  Nie wystarczy znać tylko samego projektu, trzeba jeszcze umieć o nim opowiedzieć. Jedną z takich elementarnych umiejętności jest przykuwanie uwagi słuchających. Szkolenia więc mają na celu nauczyć wyciągać z masy informacji te, które są najistotniejsze, uczą też w jaki sposób specjalistyczny język zamienić na zrozumiały dla laików, nie zatracając nic z profesjonalizmy i istoty projektu.

  Na szkoleniach takich pokazuje się także jak tworzyć prezentacje w programach komputerowych tak, by wspierała ona to, co mówi osoba prezentująca, nie zaś była powtórzeniem tych słów lub przeładowana treściami.

  Oczywiście oprócz tego co jest prezentowane ocenie podlega też osoba prezentująca – to jak jest ubrana, czy jest pewna siebie, czy się zacina co drugie słowo, czy wierzy w sukces projektu, czy nie potrafi o tym przekonać. Wszystkie te elementy, a więc prezentowane treści, wspierające je wizualizacje zachowanie i wygląd osoby prezentującej muszą iść ze sobą w parze.

  Największe szanse na powodzenie ma ta firma, która we wszystkich tych aspektach okaże się najlepsza.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.