Szkolenie wystąpienia publiczne

Pracujecie bardzo ciężko nad lukratywnym kontraktem. Może przydarzyć się taka sytuacja, że klient wybierze wykonawcę projektu dopiero po zapoznaniu się z konkretną propozycją rozwiązań, ponadto może być konieczność wystąpienia przed większym gronem osób i to one podejmą ostateczną decyzję na przykład w drodze głosowania. A to z kolei wymaga, by przekonać nie tylko jedną osobę, ale przemówić do większej rzeszy ludzi, w dodatku zrobić to w sposób przekonywający. 

20 sierpnia 2018
zdjęcie - Szkolenie wystąpienia publiczne


Pracujecie bardzo ciężko nad lukratywnym kontraktem. Może przydarzyć się taka sytuacja, że klient wybierze wykonawcę projektu dopiero po zapoznaniu się z konkretną propozycją rozwiązań, ponadto może być konieczność wystąpienia przed większym gronem osób i to one podejmą ostateczną decyzję na przykład w drodze głosowania.

A to z kolei wymaga, by przekonać nie tylko jedną osobę, ale przemówić do większej rzeszy ludzi, w dodatku zrobić to w sposób przekonywający.

Nie każda osoba, która ma dobrą wiedzę merytoryczną posiada odpowiednie umiejętności, czy predyspozycje. I choćby była nie wiadomo jakim specjalistą w danej dziedzinie, czy znała prezentowany temat od podszewki i nawet obudzona w środku nocy byłaby w stanie odpowiedzieć nawet na najbardziej skomplikowane pytania, może zwyczajnie nie sprzedać wykonanego projektu.

Z tego też powodu warto, by osoby, które mają zaprezentować wyniki pracy, zwłaszcza jeżeli od tego jednego wystąpienia zależy, czy projekt zostanie przyjęty, przeszły odpowiednie szkolenie. Wystąpienie publiczne nie jest bowiem łatwą sprawą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli występujesz publicznie i chcesz pozbyć się tremy, wywołać pierwsze dobre wrażenie oraz być pewnym siebie podczas mówienia do szerszego grona odbiorców, zapraszamy na szkolenie z wystąpień publicznych z Jackiem Rozenkiem . Zobacz również: wizerunek  w miejscu pracy, sztuka-savoir-vivre.

Nie wystarczy znać tylko samego projektu, trzeba jeszcze umieć o nim opowiedzieć. Jedną z takich elementarnych umiejętności jest przykuwanie uwagi słuchających. Szkolenia więc mają na celu nauczyć wyciągać z masy informacji te, które są najistotniejsze, uczą też w jaki sposób specjalistyczny język zamienić na zrozumiały dla laików, nie zatracając nic z profesjonalizmy i istoty projektu.

Na szkoleniach takich pokazuje się także jak tworzyć prezentacje w programach komputerowych tak, by wspierała ona to, co mówi osoba prezentująca, nie zaś była powtórzeniem tych słów lub przeładowana treściami.

Oczywiście oprócz tego co jest prezentowane ocenie podlega też osoba prezentująca – to jak jest ubrana, czy jest pewna siebie, czy się zacina co drugie słowo, czy wierzy w sukces projektu, czy nie potrafi o tym przekonać. Wszystkie te elementy, a więc prezentowane treści, wspierające je wizualizacje zachowanie i wygląd osoby prezentującej muszą iść ze sobą w parze.

Największe szanse na powodzenie ma ta firma, która we wszystkich tych aspektach okaże się najlepsza.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.