3 technik negocjacji, które powinien znać każdy sprzedawca

Techniki negocjacji często wykorzystywane są przez nas zupełnie nieświadomie. Automatycznie stosujemy metody psychomanipulacji, które pomagają nam w osiągnięciu konkretnych rezultatów, poprzez wywarcie wpływu na daną osobę. Jednak aby negocjować skutecznie, warto poznać przynajmniej kilka technik, które pozwolą na osiąganie lepszych wyników – zarówno w życiu prywatnym, jak i w sytuacjach biznesowych. Oto 3 popularne techniki negocjacji, które będą pomocne szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją naukę psychomanipulacji.

  Techniki negocjacji często wykorzystywane są przez nas zupełnie nieświadomie. Automatycznie stosujemy metody psychomanipulacji, które pomagają nam w osiągnięciu konkretnych rezultatów, poprzez wywarcie wpływu na daną osobę. Jednak aby negocjować skutecznie, warto poznać przynajmniej kilka technik, które pozwolą na osiąganie lepszych wyników - zarówno w życiu prywatnym, jak i w sytuacjach biznesowych.

  Oto 3 popularne techniki negocjacji, które będą pomocne szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją naukę psychomanipulacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  1. Czas to pieniądz. To technika, która polega na maksymalnym podkreślaniu tego, że oferta jest ograniczona czasowo.

  Sprawdza się w propozycjach, w których mamy pewną dowolność w zaproponowaniu ceny - możemy ją delikatnie zniżyć, równocześnie informując o tym, że cena ważna jest jedynie przez 24 godziny, a następnie wzrośnie. Powoduje to że klient, który jest zdecydowany na zakup produktu lecz chciał jeszcze zbić cenę, zgadza się na pierwszą propozycję.

  2. Spotkanie w połowie drogi. To technika, która ma zastosowanie gdy obie strony nie chcą zejść już ze swoich żądań. Polega ona na tym, że negocjatorzy "oddają" po równo. Mogłoby wydawać się, że technika ta jest sprawiedliwa: nic bardziej mylnego! W rzeczywistości możemy jej użyć w momencie, gdy jeszcze nie zeszliśmy do minimalnych oczekiwań co spowoduje, że w negocjacjach osiągniemy więcej niż druga strona.

  3. Odkryte karty. To metoda, która polega na całkowitym przedstawieniu swoich ofert i możliwości. Informujemy klienta o wszystkim: propozycjach konkurencji, naszych najniższych oczekiwaniach i możliwościach, na które możemy przystać. Czy to działa? Nie w każdym przypadku - sprawdza się w momencie, gdy goni nas czas lub chcemy nawiązać stałą relację z daną osobą.

  Technik negocjacyjnych jest bardzo wiele: jedne stanowią popularne i powszechnie używane sposoby dochodzenia do kompromisów, inne działają w oparciu o psychomanipulację. Bez względu na to, jaką techniką będziemy się najczęściej posługiwać, z pewnością warto znać ich przynajmniej kilka.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.