Agile – co to i jak działa?

Ostatnimi czasy magicznym słowem na rynku pracy owianym już nie taką tajemnicą jest słowo Agile. Co to jest Agile? Po polsku jest także zwane zwinnym zarządzaniem – wykorzystywanym często w celu sprawniejszej organizacji i realizacji projektu w oparciu o pewne założenia.

zdjęcie - (the_title())


Agile - co to i jak działa?

Ostatnimi czasy magicznym słowem na rynku pracy owianym już nie taką tajemnicą jest słowo Agile. Co to jest Agile? Po polsku jest także zwane zwinnym zarządzaniem - wykorzystywanym często w celu sprawniejszej organizacji i realizacji projektu w oparciu o pewne założenia.

Od pracownikow w zespołach Agile wymaga się pewnej wiedzy, ale i umiejętności miękkich, takich jak - zdolność do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki, zdolność do szybkiego rozwiązywania problemów, zdolność do samomotywacji, zdolność do organizacji własnej pracy i czasu.

Agile zakłada, że pracownicy posiadający te umiejętności nie będą potrzebowali jednego kierownika, ale sami będą ochoczo wybierać zadania przypisane w ramach realizacji projektu w oparciu o swojego rodzaju pewność siebie w danym zagadnieniu.

Zwinne zarządzanie początkowo było szalenie modne przede wszystkim w branży informatycznej - dzisiaj coraz częściej przyjmuje się także w innych sektorach, takich, które wymagają komunikacji, prostoty w wykonywaniu projektu w ramach określonego projektu, a często także utrzymania produktu lub usługi.

Szkolenia menedżerskie Wrocław przekazują ogólne informacje dotyczące różnych sposób zarządzania projektami, ale to Agile Project Management szkolenie jest tym, które przedstawi w zarysie czym jest agile i jakie warianty można wdrożyć do jakiego typu projektu.

Choć szkolenia project management przynoszą wiedzę dotyczącą różnych sposobów zarządzania, to dedykowane szkolenia agile skupiają się całkowicie na zgłębianiu tematyki zwinnego zarządzania - do tego szczegółowo opisują różne podejścia, często będące tym, czego projektowi potrzeba do pomyślnego sfinalizowania.

Znajomość Agile pomaga osobie szybciej wdrożyć się w prace zespołu - znając zakres swoich obowiązków, znacznie łatwiej jest postępować w oparciu o przyjęte założenia. Warto pamiętać, że w zwinnym zarządzaniu to nie jednostka, ale grupa jest rozliczana z efektów swojej pracy - sukces osiągany jest tylko przez cały zespół, a nie jednostkę, stąd umiejętność współpracy jest obowiązkowa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.