Autoprezentacja- budowanie swojego wizerunku

Autoprezentacja pełni kluczową rolę w kontaktach biznesowych. Poprzez pryzmat wyglądu i zachowania jesteśmy oceniani, warto więc zadbać o odpowiednią mowę ciała, która pełni kluczową rolę.

30 czerwca 2018
zdjęcie - Autoprezentacja- budowanie swojego wizerunku
 
Autoprezentacja pełni kluczową rolę w kontaktach biznesowych. Poprzez pryzmat wyglądu i zachowania jesteśmy oceniani, warto więc zadbać o odpowiednią mowę ciała, która pełni kluczową rolę.

Mowa ciała- bądź otwarty

W relacjach z klientem istotna jest mowa ciała. Trzeba mieć postawę otwartą, zatem i dostępną. Warto również zwrócić uwagę na mimikę. Jako, że na twarzy widać emocje, zatem koniecznie należy popracować, aby twarz nie wyrażała zdenerwowania, a także zestresowania. Ważny jest także kontakt z druga osobą.

Po za patrzeniem w oczy, zawsze należy mieć twarz zwróconą w stronę rozmówcy, a także przytakiwać, dzięki temu rozmówca czuje się słuchany. Warto też delikatnie się uśmiechać i pokazywać swoją miłą stronę. Wszelkiego rodzaju wyższość nie jest wskazana, a wręcz często dyskwalifikuje w relacjach biznesowych.

Głos- mów wolno i akcentuj

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Opanuj tremę związaną z wystąpieniami publicznymi. Przemawiaj pewnie i zdobądź uwagę odbiorców.  Szkolenie z autoprezentacji przeprowadzi Cię przez wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem się do efektywnego wystąpienia. Polecamy również: droga do przywództwa. 4 lekcje dla liderów, szkolenia dla kierowników.

Jak ważny jest głos w kontaktach biznesowych, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Oczywiście ważne jest to co mówimy, ale również, jak mówimy. Przede wszystkim warto zadbać o dykcje, gdyż niewyraźna mowa jest bardzo uciążliwa dla drugiej osoby.

Również szybkość mówienia ma duże znaczenie. Nie można mówić zbyt szybko, gdyż wtedy komunikat, który wydajemy jest bardzo niejasny. Również ton głosu, jego tembr oraz głośność mają niezwykle duże znaczenie. Osoby mówiące za cichą są uznawane za niepewne siebie i swoich umiejętności, a to nie jest mile widziane w biznesie. Podczas mówienia należy podkreślać swoje atuty, ale nie chwalić się nimi. W żadnym wypadku nie można pokazywać swoich słabości, czy też jakichkolwiek braków.

Autoprezentacja szkolenie pomoże osiągnąć sukces w życiu zawodowym. Zatem dzięki ćwiczeniom oraz fachowej wiedzy bardzo łatwo stworzymy swój wizerunek, który będzie ukazywał nasze zalety oraz mocne strony.

Warto wiedzieć, że autoprezentacja nie ma nic wspólnego z kłamstwem, gdyż polega na ulepszeniu swojej postawy oraz pozytywnego odbioru przez inne osoby. Zatem najlepsze cechy są tutaj eksponowana, co przyczynia się co osiągnięcia sukcesu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.