Budowanie wizerunku pracodawcy

Zapewne niejednokrotnie słyszałeś od znajomych zajmujących się rekrutacją lub prowadzących własną firmę, że o dobrego pracownika naprawdę dzisiaj trudno. Niejednokrotnie skarżyli się też, że osoby, które przeszły już przez kilka etapów rekrutacji i została im złożona oferta nagle wycofują się z rozmów. A może mieli tę nieprzyjemność, że osoba, która już podpisała umowę jednak nie stawiła się w pracy i próbuje wycofać z porozumienia? 

zdjęcie - Budowanie wizerunku pracodawcy
 
Zapewne niejednokrotnie słyszałeś od znajomych zajmujących się rekrutacją lub prowadzących własną firmę, że o dobrego pracownika naprawdę dzisiaj trudno. Niejednokrotnie skarżyli się też, że osoby, które przeszły już przez kilka etapów rekrutacji i została im złożona oferta nagle wycofują się z rozmów. A może mieli tę nieprzyjemność, że osoba, która już podpisała umowę jednak nie stawiła się w pracy i próbuje wycofać z porozumienia?
 
Cóż, czasami po prostu ich oferta mogła przegrać z inną, która w międzyczasie została złożona kandydatowi. Zdarzają się jednak także takie przypadki, kiedy to po kolejnych etapach kandydat sam zaczyna szukać informacji o firmie – i to nie tylko tych łatwo dostępnych na stronach firmowych, ale również po forach branżowych portalach społecznościowych, czy pytając wśród znajomych. I tak, może się okazać, że taka osoba trafi na przykład na swojego poprzednika.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:

Od tego, w jaki sposób rozstał się on z Twoją firmą będzie zależało w jaki sposób Cię opisze. Nawet jeśli rozstaliście się w dobrych stosunkach, ale sama praca (atmosfera, podejście szefa do pracownika, zespół współpracowników) nie należała do najlepszych może o tym poinformować swojego potencjalnego następcę. Jeszcze gorzej może być w przypadku, jeśli w Twojej formie dochodziło do sytuacji mobbingowych, dyskryminacji, opóźnień w wynagrodzeniach, czy zbyt dużej liczby nadgodzin, lub łamaniu innych praw pracowniczych, jak choćby prawo do urlopu wypoczynkowego.
 
Możesz kontrolować treści, które są zamieszczane na Twojej stronie internetowej, czy w prasie branżowej (artykuły sponsorowane), jednak tego, co pojawia się w czeluściach sieci już nie, W takim przypadku pomóc może tylko szeroko zakrojona akcja pod tytułem budowanie wizerunku pracodawcy. Może się okazać, że jednak sam nie jesteś w stanie sobie z tym poradzić.

Możesz więc wybrać się na szkolenie, które przeprowadzi Cię przez meandry tworzenia dobrego wizerunku, lub możesz wynająć firmę specjalizującą się w PR, ale jest to rozwiązanie droższe, poza tym wiedza zdobyta na szkoleniu zostanie wraz z Tobą w firmie, a wynajęta agencja po zrobieniu swojego odejdzie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.