Co wywołuje w nas stres?

Nie ulega wątpliwości, że każdy człowiek dąży w życiu do osiągnięcia szczęścia. Ciężko byłoby przytoczyć tutaj jedną definicję szczęścia, która zawiera w sobie wszystkie elementy, których większość z nas oczekuje od życia.

zdjęcie - (the_title())


Co wywołuje w nas stres?

Nie ulega wątpliwości, że każdy człowiek dąży w życiu do osiągnięcia szczęścia. Ciężko byłoby przytoczyć tutaj jedną definicję szczęścia, która zawiera w sobie wszystkie elementy, których większość z nas oczekuje od życia. Na pewno niemożliwe byłoby również określenie jednej drogi do osiągnięcia wymarzonego przez nas szczęścia.

Nadmienić należy, że są pewne rzeczy, o których marzy znakomita większość. z nas. Z całą pewnością wyróżnić tutaj należy zdrowie, zarówno to fizyczne jak i psychiczne, którego często nie doceniamy i które bagatelizujemy. Nie da się ukryć, że na naszym zdrowiu bardzo duże piętno odciska stres, zwłaszcza ten nagły i ten permanentny.

Na pewno sytuacji stresowych w naszym życiu jest mnóstwo. Należy pogodzić się z tym, że stresować nas będzie bardzo wiele rzeczy. Najgojrzej mają jednak osoby z natury ciche, wrażliwe i niepewne siebie.

Ich życie obfituje często w bardzo wiele sytuacji, które wywołują w nich stres i negatywne emocje. Nie da się ukryć, że stres bardzo często towarzyszy nam w pracy. Przykłady przyczyn stresu w miejscu pracy można rzecz jasna mnożyć.

Nie sposób jednak zapomnieć o najważniejszych z nich, wśród których należy z całą pewnością wymienić brak perspektyw rozwojowych, nieprzyjazną i niemiłą atmosferę w miejscu pracy, wymagającego i nieprzyjaznego szefa czy konfliktowych współpracowników. Stres w pracy może w nas również wywoływać nadmiar obowiązków.

Jeżeli jesteśmy ciągle zmuszeni brać nadgodziny, jest nam bardzo ciężko i po jakimś czasie stajemy się rozdrażnieni i przemęczeni. W takim stanie nie jesteśmy w stanie należycie wykonywać powierzonych nam obowiązków firmowych, a zdania, które zostały nam zlecone mogą zostać niewykonane w terminie.

Trzeba zaznaczyć, że pomóc nam mogą: szkolenie stres w pracy i zarządzanie emocjami szkolenie. Należy jednak nadmienić, że szkolenia powinny być poprowadzone przez wysoce wykwalifikowaną firmę szkoleniową. Dzięki niej możliwe będzie uzyskanie pozytywnych efektów szkolenia. Pracownicy będą zadowoleni, a ich wiedza na temat stresu i radzenia sobie z nim będzie duża.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.