Czy do pracy według agile potrzebny jest odpowiedni certyfikat?

Certyfikat – co to słowo dzisiaj w zasadzie oznacza? Czy potrzebujemy certyfikat do pracy z czymkolwiek? Cóż odpowiedź dość standardowo brzmi… „to zależy”. Od czego zależy? Czy do pracy według agile potrzebny jest odpowiedni certyfikat?

Gamma - Czy do pracy według agile potrzebny jest odpowiedni certyfikat?


Czy do pracy według agile potrzebny jest odpowiedni certyfikat?

Certyfikat - co to słowo dzisiaj w zasadzie oznacza? Czy potrzebujemy certyfikatu do pracy z czymkolwiek? Cóż odpowiedź dość standardowo brzmi... "to zależy". Od czego zależy? Czy do pracy według agile potrzebny jest odpowiedni certyfikat?

Certyfikaty w XXI wieku

Czasem prawo wymaga posiadania od nas jakiegoś certyfikatu czy dyplomu ukończenia czegoś tam. Czasem także dla pracodawcy certyfikat stanowi całkiem konkretny dowód, że jednak coś się staraliśmy, coś zostało wykonane itp.

Jednak zasadniczo dzisiaj znacznie bardziej opłaca się posiadanie umiejętności praktycznych. Z drugiej jednak strony istnieją świetne szkolenia, na których uzyskanie certyfikatu wiąże się właśnie z tym, że naprawdę znamy się nie tylko na teorii, lecz również na praktyce.

Takie certyfikaty wydawane są, kiedy zakończy się agile project management szkolenie prowadzone przez agile pm foundation. No właśnie - jak to jest z tym agile? Czy opłaca się inwestować w szkolenia menedżerskie Wrocław związane z agile? Generalnie... to zależy.

Z jednej strony - kompletnie niemożliwe jest pracowanie w agile i brak znajomości dogłębnej tego akurat systemu. W związku z tym w szkolenie agile trzeba zainwestować. Czy takie zakończone certyfikatem? Zasadniczo nie jest to wymagane pod kątem prawnym.

Jednak raz - pracodawcy jednak często proszą o jakieś potwierdzenie umiejętności. Jeśli już mamy za sobą wieloletnią praktykę i świetne recenzje to wiadomo, że to już może wystarczyć. Jednak jeśli nie.. certyfikat jest dodatkowym atutem.

Ponadto warto zauważyć, że dzisiaj agile wchodzi coraz szybciej na rynek. Dzisiaj już szkolenia nie należą do najtańszych kwestii. Później w zasadzie będzie gorzej. Co więcej - jak z prawem jazdy. Na początku, kiedy mało osób zdawało, egzamin na prawo jazdy był śmiesznie prosty, dzisiaj nawet całkiem dobrzy kierowcy zdają go kilkanaście razy.

Być może zatem warto rozważyć posiadanie certyfikatu agile jako inwestycję na przyszłość - być może kiedyś jego posiadanie będzie wymagane. Warto jednak inwestować w oficjalne kursy agile foundation.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.