Czy każdy menedżer powinien znać agile?

Agile – dzisiaj to słowo pojawia się naprawdę coraz częściej. Odnosi się ono do zwinne go sposobu zarządzania. Czy jednak w zasadzie takie zwinne zarządzanie to powinien znać absolutnie każdy menedżer?

8 stycznia 2020
zdjęcie - Czy każdy menedżer powinien znać agile?

Czy każdy menedżer powinien znać agile?

Agile - dzisiaj to słowo pojawia się naprawdę coraz częściej. Odnosi się ono do zwinne go sposobu zarządzania. Czy jednak w zasadzie takie zwinne zarządzanie powinien znać absolutnie każdy menedżer?

Co zrobić, aby poznać agile?

Czy agile szkolenia wystarczą? Na początku warto powiedzieć, co tak w zasadzie trzeba by było zrobić, aby tak naprawdę dobrze zapoznać się z systemem agile. Otóż przede wszystkim trzeba tu podkreślić, że system ten jest całkiem dużą nowością na rynku.

W zasadzie do Polski wchodzi od niedawna. Jego korzenie w ogóle bowiem sięgają 2008 roku, kiedy to powstała jedna z jego metodyk. W związku z tym nie spotkamy się z profesjonalną nauką tego systemu zarządzania na studiach czy w innych uczelniach. Jeśli uczelnia będzie zatrudniała naprawdę dobrych wykładowców, którzy przy okazji sami będą przedsiębiorcami, to istnieje szansa, ze czegoś ciekawego się dowiemy.

Jeśli jednak nie, to trzeba będzie inwestować w szkolenia takie jak agile project management szkolenie. Szczególnie popularne są tutaj szkolenia menedżerskie Wrocław prowadzone przez agile pm foundation. Kończą się one bowiem uzyskaniem bardzo liczącego się na rynku pracy certyfikatu oraz zasadniczo naprawdę nastawione są na naukę konkretnych umiejętności praktycznych.

Czy każdy menedżer musi znać agile?

Wróćmy jednak do tytułowego pytania. Jak to w końcu jest - czy każdy menedżer musi konieczne znać system zwinnego zarządzania? Generalnie - raczej nie. W końcu wcale nie do wszystkich firm agile weszło i czasem minie wiele lat zanim wejdzie.

Poza tym nigdy nie da się wykluczyć, że zanim agile stanie się powszechne, to jednak coś nie wyprzedzi go, jakiś inny system zarządzania nie okaże się jeszcze bardziej doskonały. Warto w tym momencie jednak podkreślić, że w zasadzie na chwilę obecną nic na to nie wskazuje i agile podbija rynki.

Generalnie zatem chociaż menedżer nie musi znać się na wszystkim, to w swoim interesie powinien chociaż poznać podstawy. Tak, aby kiedy jednak było wiadomo, ze agile szturmuje wszystkie rynki, być o krok do przodu i tylko dorobić pewne kursy a nie zaczynać od początku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.