Czy każdy może być sprzedawcą?

Czy każdy nadaje się na sprzedawcę? Jakie cechy musi mieć dobry sprzedawca? Takich pytań pojawia się w internecie mnóstwo i nie zawsze da się znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Wydaje się, że sprzedawca powinien mieć określone cechy charakteru.

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy może być sprzedawcą?

Czy każdy nadaje się na sprzedawcę? Jakie cechy musi mieć dobry sprzedawca? Takich pytań pojawia się w internecie mnóstwo i nie zawsze da się znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Wydaje się, że sprzedawca powinien mieć określone cechy charakteru. Rzeczywiście osobie naturalnie przebojowej i charyzmatycznej będzie łatwiej. Jednak tak jak każdy zawód, także sprzedaż opiera się na elementach wyuczonych i wyciąganiu nauki z doświadczenia.

Szkolenia otwarte Warszawa, Łódź, Poznań itd. - często zapełniają osoby, które nie myślały o karierze sprzedawcy lub marketera, póki nie okazało się, że to najkorzystniejsza oferta pracy w ich okolicy. Jednak wiele z nich radzi sobie znakomicie.

Często osoby nieśmiałe same nie garną się do takiej pracy, a i zatrudniający są do nich mniej pozytywnie nastawieni na starcie. Czy na pewno sobie nie poradzą? Niekoniecznie. Zaangażowany pracownik będzie się starał zmieniać swoje podejście i oswajać z sytuacjami, gdy czuje się mniej pewnie.

Sama praca, a także szkolenie dla handlowców to okazja, żeby się przełamywać. Im więcej mamy za sobą interakcji i rozmów z ludźmi, tym łatwiej programujemy się na to, że to przecież nic strasznego. Jednym z elementów, jakie obejmuje szkolenie telemarketing czy inna branża, jest aktywne słuchanie i stawianie w centrum swojego potencjalnego klienta.

Tutaj z kolei osoby mniej przebojowe mogą wygrać, gdyż są zazwyczaj świetnymi słuchaczami i potrafią tworzyć atmosferę zaufania. Natomiast zbytnie skupienie na sobie może być przeszkodą, bo sprzedawca wyczuje, że chodzi im tylko o swój rezultat, a nie rozwiązanie ich problemu.

Na szkolenia dla handlowców trafiają naprawdę różne typy osobowości, a coraz częściej obok osób młodych, które wiedzą, czego chcą, także ludzie w średnim wieku w trakcie przekwalifikowania. I nie da się nigdy jednoznacznie stwierdzić z góry, kto będzie dobrym handlowcem, a kto nie.

Na pewno nie będą nimi osoby w ogóle niezaangażowane, chcące odbębnić minimum i niedbające o rozwój swój ani pracodawcy. Dla tych, którzy chcą sprzedawać, przydatne szkolenie, marketing na konferencjach i magazyny, portale podcasty będą cennymi wskazówkami, które pozwolą rozwijać umiejętności.

Jeżeli chodzi o szkolenia otwarte, Warszawa oferuje je cyklicznie, warto więc interesować się i szukać, aby podciągnąć się z tego, co sprawia pracownikowi największy problem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.