Czy przedstawiciel handlowy musi znać techniki negocjacji?

Przedstawiciel handlowy to niezwykle ważna dla firmy profesja. To właśnie przedstawiciele stoją na pierwszej linii frontu i kontaktują się osobiście z klientami. To jak wyglądają i jak się zachowują wpływa na to jak klienci postrzegają firmę.

zdjęcie - (the_title())


Czy przedstawiciel handlowy musi znać techniki negocjacji?

Przedstawiciel handlowy to niezwykle ważna dla firmy profesja. To właśnie przedstawiciele stoją na pierwszej linii frontu i kontaktują się osobiście z klientami. To jak wyglądają i jak się zachowują wpływa na to jak klienci postrzegają firmę.

Dlatego odpowiedni dobór i przeszkolenie przedstawicieli handlowych jest tak ważny jeśli chcemy uniknąć ryzyka złego PR-u i chcemy odpowiednio zadbać o wizerunek przedsiębiorstwa w oczach klientów.

Dobry przedstawiciel handlowy powinien być wszechstronnie wykształcony. Bez wątpienia powinien także znać techniki negocjacji. Hasło „szkolenia negocjacje” to niezwykle gorący temat. Bez trudu przekonamy się o tym wpisując to hasło w wyszukiwarkę internetową.

Bogactwo oferty szkoleniowej w zakresie negocjacji może przytłoczyć. Jednak nie dzieje się tak bez powodu. Jest to umiejętność obowiązkowa w wielu profesjach, a w przypadku innych można uznać ją za co najmniej przydatną.

Szkolenie dla handlowców w tym zakresie powinno obejmować przede wszystkim przegląd technik negocjacyjnych. Dzięki temu – znając różne techniki – handlowiec po pierwsze będzie mógł dobrać technikę odpowiednią do danej sytuacji i taka która najbardziej trafi i okaże się skuteczną w przypadku danego klienta. Ale również pozwoli samemu przedstawicielowi handlowemu na poznanie swoich umiejętności i preferencji.

To możliwość dowiedzenia się i przetrenowania pod okien specjalistów, które techniki nam pasują. W jaki sposób lubimy prowadzić rozmowę z klientem a które metody wychodzą nam gorzej, czujemy się w nich niepewnie i niekomfortowo i być może ich efektywne zastosowanie wymaga od nas jeszcze odrobimy pracy i wysiłku.

Znajomość technik sprzedażowych i negocjacyjnych okazuje się przydatna szczególnie w przypadku dużych transakcji, sprzedaży dóbr luksusowych czy też podpisywaniu dużych kontraktów. Jeśli więc chcemy rozwijać się i zadbać o swoją ścieżkę kariery, warto doskonalić umiejętności negocjacyjne.

Dzięki nim w oczach naszych rozmówców wyglądamy na profesjonalistów. Z pewnością docenią to także nasi przełożeni, a co za tym idzie perspektywa awansu i dalszego rozwoju znajdzie się w zasięgu ręki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.