Czym cechuje się dobry negocjator?

Negocjacje to praktycznie nasz stały element życia. Negocjujemy na co dzień umawiając się z przyjaciółmi na piwo, przekonując dzieci do wyjścia do przedszkola czy zamawiając chleb w piekarni.

zdjęcie - (the_title())


Czym cechuje się dobry negocjator?

Negocjacje to praktycznie nasz stały element życia. Negocjujemy na co dzień umawiając się z przyjaciółmi na piwo, przekonując dzieci do wyjścia do przedszkola czy zamawiając chleb w piekarni.

Dodatkowo negocjujemy również w pracy przenosząc odpowiedzialność na innych, przekonując klienta do zakupu czy określając warunki wynagrodzenia. Słowem - dobry negocjator zdecydowanie ma łatwiej w życiu. Jak stać się takim dobrym negocjatorem?

Cechy negocjatora

Najczęściej w tym momencie mówi się o tym, że dobry negocjator zna po prostu wiele technik negocjacji i opanował je do perfekcji. Oczywiście jest tow dużym stopniu prawda, niemniej jednak negocjator sam z siebie nic by nie zdziałał, gdyby nie posiadał pewnych cech charakteru. Jakie to będą cechy?

 1. Empatia
  Empatia to umiejętność niejako wczucia się w drugą osobę, w jej sytuację. Dzięki ten cesze negocjatorzy tak doskonale potrafią przyjąć odpowiednią pozę ciała, odpowiednio poprowadzić rozmowę tak, aby druga osoba czuła się w pełni komfortowo. Co więcej umieją oni również myśleć jak dana osoba, zatem wiedzą doskonale, jakich argumentów użyć.

 2. Cierpliwość, opanowanie
  Dobry negocjator musi także być opanowany i cierpliwy. Na pewno nikt nie zwierzy osobie, która nie będzie panowała nad emocjami.

 3. Umiejętność szanowania i wzbudzania szacunku
  No właśnie - to jest bardzo ważny element dobrego negocjatora. Mianowicie swoją postawą, zachowaniem, mową ciała tonem głosu czy kompetencjami będzie on umiał wzbudzić szacunek w rozmówcy, lecz jednocześnie nie zdominować go, uprzejmie pokazać, że także szanuję drugą osobę. Chodzi niejako o stworzenie wrażenia, że spotkały się dwie silne, acz równe sobie osoby.

 4. Kreatywność i elastyczność
  Oczywiście dobry negocjator musi także umieć myśleć kreatywnie, szukać cały czas nowych rozwiązań, nie może dać się zaskakiwać przez zwroty akcji.

Co prawda nie uda nam się wytworzyć powyższych cech, jeśli jesteśmy ich zupełnie pozbawieni, jednak dobre szkolenia negocjacje, na pewno pomogą wyostrzyć nasze naturalne zdolności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.