Czym jest agile project management?

W XXI wieku coraz więcej mówi się o agile project management. Czym to w zasadzie jest? Jakie ma zalety i wymagania? Czy można wprowadzić zarządzanie typu agile na własną rękę do firmy? Czy można tak w zasadzie nauczyć się tego samemu?

zdjęcie - (the_title())


Czym jest agile project management?

W XXI wieku coraz więcej mówi się o agile project management. Czym to w zasadzie jest? Jakie ma zalety i wymagania? Czy można wprowadzić zarządzanie typu agile poprzez szkolenie agile? Czy można tak w zasadzie nauczyć się tego samemu?

Czym jest agile project management ?

Zacznijmy od samego początku. Tu musimy przede wszystkim określić, co się w ogóle kryje pod sformułowaniem agile project management. Otóż jest to dość specyficzny system zarządzania projektami, określany też jako zwinny.

O co tu dokładniej chodzi? Zasadniczo najczęściej spotykamy się z zarządzaniem typu kaskadowego. W takiej wersji mamy do czynienia z dokładnym opracowaniem planu już na początku.

Etap pierwszy prowadzi do drugiego i tak aż do samego końca. Każdy ma ściśle wyznaczone zadania i zarządzanie to nie zostawia za wiele miejsca na zmiany.

Zupełnie zaś inaczej jest w przypadku agile. Tutaj właśnie zmiany stanowią niejako integralną część całego procesu zarządzania firmą. Zmiany mogą zajść w zasadzie na każdym etapie i nie spowodują wcale zawalenia się całego planu, ponieważ najzwyczajniej w świecie, tutaj w zasadzie nie ma żadnego dokładnego planu, którego trzeba by było od początku jakoś bardzo przestrzegać.

Jak zatem wygląda agile management?

Zasady, zalety i wymagania agile management

No właśnie - zacznijmy od tego, że tutaj zasadniczo nie ma żadnych z góry ustalonych celów. Najważniejsze jest to, aby klient był zadowolony.

Zaletą takiego systemu zarządzania jest zatem na pewno to, że jest on bardzo elastyczny - praktycznie na dowolnym etapie można wprowadzić jakieś zmiany, które nawet mogą dotykać pierwotnego założenia projektu.

Warto jednak zaznaczyć, że jeśli chcemy wprowadzić u siebie w firmie agile, to jednak musimy posiadać zgrany i zdyscyplinowany zespół. Pomóc w tym mogą szkolenia agile oraz scrum szkolenie.

Agile project management szkolenie - konieczność

Ponadto takie project management szkolenia z zakresu agile to w zasadzie konieczność. System ten może dawać naprawdę wielu firmom doskonałe efekty, niemniej jednak trzeba umieć dobrze nim zarządzać i kierować.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.